www.svethardware.cz
>
>
>
>

HPE doporučuje aktualizovat svá SSD, jinak selžou po 32.768 hodinách

HPE doporučuje aktualizovat svá SSD, jinak selžou po 32.768 hodinách
, , aktualita
Zajímavá chyba byla objevena v modelech SSD od společnosti Hewlett Packard Enterprise. Ta nás totiž informuje, že pokud ji v postižených verzích neopravíme v rámci aktualizace firmwaru, po jisté době spolehlivě selžou. 
K oblíbeným
reklama
Řada SSD pro rozhraní SAS společnosti Hewlett Packard Enterprise tak má v sobě chybu, která způsobuje, že jim ubíhá pevně stanovená lhůta životnosti, tedy pokud majitel danou chybu neopraví tím, že aktualizuje jejich firmware na verzi HDP8. Jde přesně o 32.768 hodin provozu, po jejichž uběhnutí SSD dle informací HPE prostě selže
 
 
To představuje 3 roky, 270 dní a 8 hodin práce, takže to vypadá, že se ve firmách skutečně asi nemusí přetrhnout, aby firmware aktualizovali co možná nejdříve, i když záleží i na tom, jak dlouho tato chyba už v SAS SSD od HPE. Objevil ji přitom jeden z výrobců úložných zařízení, který SSD od HPE využívá, a to 15. listopadu.
 
Oprava tak přichází vcelku brzy a skutečně není radno ji opomenout, neboť dle HPE chyba spolehlivě způsobí selhání, po němž bude samotné SSD už nevyužitelné a neopravitelné a ztracena budou pochopitelně i data. Firma sice neprozradila, v čem přesně daná chyba spočívá, ale lze usuzovat, že to má něco společného s přetečením maximální celočíselné hodnoty 32.768, neboť to je maximální záporná hodnota, kterou dokáže zpracovat 16bitový čip (maximální kladná je 32.767).
 
Některé chybou postižené modely SSD už dostaly opravný firmware, a to 22. listopadu, přičemž další várka je chystána na 9. prosince. Podrobnosti o provedení opravy, stejně seznam modelů SSD, jichž se to týká, společnost HPE udává zde. Máme tu také návod, jak zjistit u každého SSD jeho dosavadní celkový uptime, čili počet odpracovaných hodin. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Včera, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Včera, aktualita, Milan Šurkala