www.svethardware.cz
>
>
>
>

HPE doporučuje aktualizovat svá SSD, jinak selžou po 32.768 hodinách

HPE doporučuje aktualizovat svá SSD, jinak selžou po 32.768 hodinách
, , aktualita
Zajímavá chyba byla objevena v modelech SSD od společnosti Hewlett Packard Enterprise. Ta nás totiž informuje, že pokud ji v postižených verzích neopravíme v rámci aktualizace firmwaru, po jisté době spolehlivě selžou. 
K oblíbeným
reklama
Řada SSD pro rozhraní SAS společnosti Hewlett Packard Enterprise tak má v sobě chybu, která způsobuje, že jim ubíhá pevně stanovená lhůta životnosti, tedy pokud majitel danou chybu neopraví tím, že aktualizuje jejich firmware na verzi HDP8. Jde přesně o 32.768 hodin provozu, po jejichž uběhnutí SSD dle informací HPE prostě selže
 
 
To představuje 3 roky, 270 dní a 8 hodin práce, takže to vypadá, že se ve firmách skutečně asi nemusí přetrhnout, aby firmware aktualizovali co možná nejdříve, i když záleží i na tom, jak dlouho tato chyba už v SAS SSD od HPE. Objevil ji přitom jeden z výrobců úložných zařízení, který SSD od HPE využívá, a to 15. listopadu.
 
Oprava tak přichází vcelku brzy a skutečně není radno ji opomenout, neboť dle HPE chyba spolehlivě způsobí selhání, po němž bude samotné SSD už nevyužitelné a neopravitelné a ztracena budou pochopitelně i data. Firma sice neprozradila, v čem přesně daná chyba spočívá, ale lze usuzovat, že to má něco společného s přetečením maximální celočíselné hodnoty 32.768, neboť to je maximální záporná hodnota, kterou dokáže zpracovat 16bitový čip (maximální kladná je 32.767).
 
Některé chybou postižené modely SSD už dostaly opravný firmware, a to 22. listopadu, přičemž další várka je chystána na 9. prosince. Podrobnosti o provedení opravy, stejně seznam modelů SSD, jichž se to týká, společnost HPE udává zde. Máme tu také návod, jak zjistit u každého SSD jeho dosavadní celkový uptime, čili počet odpracovaných hodin. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Routery D-Link a Linksys napadají hackeři, nutí k instalaci programu o COVID-19 Routery D-Link a Linksys napadají hackeři, nutí k instalaci programu o COVID-19
V posledním týdnu vzrostl počet napadených routerů, které útočníci přesměrují na jiný server DNS. Uživatelé jsou potom při prohlížení internetu vyzváni, aby si nainstalovali program s informacemi o koronaviru od WHO, který ovšem obsahuje malware.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Update KB4535996 má už další problém, online aplikace ztrácí internet Update KB4535996 má už další problém, online aplikace ztrácí internet
Aktualizace KB4535996 operačního systému Microsoft Windows 10 plní stránky Světa hardware už poněkolikáté. Tentokrát se zjistilo, že kritickým online aplikacím pro produktivitu může vypadávat internetové připojení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
V Tokiu vyvinuli nehořlavý elektrolyt pro Li-Ion baterie s vyšším napětím V Tokiu vyvinuli nehořlavý elektrolyt pro Li-Ion baterie s vyšším napětím
Vědci na University of Tokyo jsou jedněmi z mnoha, kteří také pracují na vylepšení lithiových článku. V jejich případě zapracovali na novém nehořlavém elektrolytu, který navíc dovolí dosáhnout vyšších napětí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Xiaomi uvádí cenově dostupný router s Wi-Fi 6 Xiaomi uvádí cenově dostupný router s Wi-Fi 6
Xiaomi přinese svůj Mi AIoT Router AX3600 na evropské trhy. Tento model se vyznačuje podporou nového standardu Wi-Fi 6 (neboli 802.11ax) v kombinaci se sympatickou cenou. Odhalen byl také ještě levnější Mi AIoT Router AC2350.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Windows 10 trápí další problém, týká se aktualizace KB4541335 Windows 10 trápí další problém, týká se aktualizace KB4541335
Microsoft tento týden vydal volitelnou aktualizaci, která ovšem řadě uživatelů přidělala vrásky na čele. Pokud se nesetkali s komplikacemi hned během instalace, objevily se problémy mnohdy krátce po ní.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik4 komentáře