www.svethardware.cz
>
>
>

Hra Cubetto naučí programovat i ty nejmenší

Hra Cubetto naučí programovat i ty nejmenší
, , aktualita
Na Kickstarteru se objevil velmi úspěšný projekt, který slibuje dětskou hru, jež naučí základy programování i ty nejmenší. Chcete z dítěte vychovat malého programátora? Na to je dobré právě Cubetto.
K oblíbeným
reklama
Projekt Cubetto na Kickstarteru uchvátil už velké množství lidí. Není se moc čemu divit, protože myšlenka je to skutečně zajímavá. Mimo to projekt cílí na velmi specifickou věkovou skupinu, a to na malé děti. Jedná se tak o jakousi hračku budoucnosti, která dítka bude zároveň i rozvíjet a vzdělávat velmi jednoduchým způsobem. První verze této hry byla vytvořena už tři roky zpátky, od té doby ale Cubetto ušlo velký kus cesty.

O co vlastně přesně ve hře Cubetto jde? Jedná se o deskovou hru pro malé děti, výrobce uvádí věkovou hranici od tří let nahoru, která má za úkol je naučit jednoduché základy programování bez toho, aby musely sedět za monitorem. Sami autoři prohlašují, že Cubetto je v podstatě jeden z mála programovacích jazyků, který můžete skutečně vzít do ruky. Proto je pro děti naprosto ideální.

A jak celá hra funguje? Skládá se z několika částí. Tou hlavní je autíčko ve tvaru kostky, které jezdí po velkém hracím plánu. Druhou důležitou částí je samotný "programovací pult", do kterého dítě v řadě za sebou zasází různě barevné a tvarované součástky, podle nichž pak bude autíčko jezdit a zatáčet. Cílem je dostat robotické vozítko z bodu A do bodu B. Dítě se takto naučí zadávat příkazy, podle kterých se bude auto pohybovat. Sama programovací deska je k robotickému vozítku připojena bezdrátově. Pro ty starší a šikovnější je zde dokonce i možnost Cubetto přeprogramovat a vylepšit.

Na projekt Cubetto bude možné přispívat ještě 19 dní, avšak už teď se vybraná částka přešvihla daleko za plánovanou hranici. Na realizaci se plánovalo vybrat 100 000 dolarů (asi 2,4 miliónu korun), ale už nyní se na Cubetto vybralo více než 500 000 dolarů, což je přibližně dvanáct miliónů korun. Na Kickstarteru přispělo už více než 2000 natěšených zájemců. Samotnou hru je možné získat za nejnižší příspěvek 145 dolarů, což je asi 3500 korun, nejedná se tedy o úplně levnou záležitost.

Zdroj: Kickstarter
reklama
Nejnovější články
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny
Společnost QNAP varuje své zákazníky před dvěma malwary, které na jejích zařízení těží kryptoměny. Jde o Dovecat a dedpma, které se poslední dobou šíří Internetem a mohou napadat i jiná zařízení s Linuxem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s procesorem AMD. Proč? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na trh se dostává celkem 28 verzí mobilních GeForce RTX 3000 Na trh se dostává celkem 28 verzí mobilních GeForce RTX 3000
NVIDIA nedávno zaujala svou nabídkou grafických karet GeForce RTX 3000 pro notebooky a tím, že nechala už pouze na jejich výrobcích, aby zákazníky informovali o použité výkonnostní verzi. A nyní se ukazuje, že těchto verzí je skutečně hodně.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Micron přináší na trh první paměti 1-alfa DRAM Micron přináší na trh první paměti 1-alfa DRAM
Společnost Micron si připravila nové paměti 1α (1-alfa) DRAM, což ovšem neznamená, že vyvinula nějaký zcela nový typ těchto pamětí. Označení 1α má totiž co do činění s výrobním procesem a jeho pokročilostí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek