Hra New World od Amazonu zřejmě ničí grafické karty RTX 3090

Hra New World od Amazonu zřejmě ničí grafické karty RTX 3090
, , aktualita
Množí se stížnosti hráčů na skutečně neobvyklé chování hry New World, kterou v uzavřené betaverzi nedávno nabídl veřejnosti Amazon. Jak se ukazuje, ta není jen nestabilní na GeForce RTX 3090, tyto karty má prý dokonce ničit. 
K oblíbeným
reklama
Hráči upozorňují konkrétně na to, že New World běžící na kartách RTX 3090 může velice rychle způsobit zamrznutí systému, přičemž karta se chová nestandardně a rychle po spuštění hry zapíná maximální otáčky svých ventilátorů. To ale pochopitelně člověka, který si není vědom nebezpečí, nijak neodradí, neboť si může prostě říci, že jde přece jen o betaverzi hry, a tak ji nastartuje znovu. Pak ale může splakat nad zničenou kartou, neboť RTX 3090 prý po čtvrt až půlhodině ve hře umírají. 
 
 
Nejde přitom o jeden či dva případů a nyní je skutečně potřeba vřele doporučit hru New World na RTX 3090 nehrát. Amazon, hráči i výrobci karet mají štěstí alespoň v tom, že testování hry zatím probíhalo v uzavřených komunitách a že ani beta nebyla vypuštěna do světa bez omezení, jinak by asi byly škody mnohem větší.
 
 
Jeden z uživatelů píše dokonce o tom, že mu během hraní hry umřela již druhá karta RTX 3090 FTW3 Ultra od firmy EVGA, přičemž první selhala během hraní alfaverze, ale až cca po týdnu. Druhá karta v betaverzi hry nejdříve zamrzla a během druhého pokusu v ní luplo a nyní již na PC s touto kartou neproběhne ani POST. 
 
V prvním případě si dotyčný samozřejmě nemusel vůbec uvědomit, že jde o problém hry a ne karty a podezření pojal až poté, co se poroučela i druhá karta. A je možné, že jde o problém nějakým způsobem spojený s nestabilitou karet RTX 3000 (včetně 3090) na začátku prodeje, který NVIDIA vyřešila v rámci ovladačů. Tehdy šlo o problém s dimenzováním napájecího systému, který nestačil na požadovanou zátěž při zvýšených taktech. I z popisu nešťastníků, to vypadá, že hra nějakým způsobem neúměrně zatěžuje jejich karty a ovladače tomu nedokáží zabránit, ostatně ty na New World ještě nejsou připraveny.  
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids Intel ukázal design budoucích CPU Alder/Meteor Lake a Sapphire/Granite Rapids
Nakonec se v dnešním novinkovém seriálu o technologiích Intelu podíváme na to, jak budou vypadat chystané procesory Alder Lake i Meteor Lake a pak serverové Sapphire Rapids a Granite Rapids. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel a inovace v pouzdření: EMIB, Foveros Omni a Direct Intel a inovace v pouzdření: EMIB, Foveros Omni a Direct
Intel nám toho včera naservíroval mnoho, takže pokračujeme v krasojízdě a tentokrát půjde především o inovace v pouzdření čipů. To je nedílným předpokladem pro zajištění dalšího výrazného pokroku a nám tu půjde o technologie Foveros.
Dnes, aktualita, Jan Vítek