Hraderik

Registrace: 21.3.2016
Komentářů: 78, score 2.2
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 5 (přehled)
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 13.11.2018 s hodnocením +12:
Mě se zase ta ochrana autorských práv zdá zase neúnosně přehnaná. Pokud je někdo umělec měl by se živit aktuální tvorbou. Zpěváci pořádat koncerty, malíři prodávat obrazy atd...
Vůbec nesouhlasím s tím, aby měl např. zpěvák žít po 3 generace z autorských práv za jednu povedenou písničku aniž by vytáhl paty z domu. Ano může pak jeho písničku zpívat někdo jiný a přiživovat se na ní, ale asi každý chápe ten rozdíl mezi oreginálem a imitátorem. Pokud se mi líbí tvorba nějakého umělce tak mě zajímá on a né jeho přezpívaná písnička od nějakého Pepy z vedlejší vesnice.
Komentář z 9.6.2019 s hodnocením +10:
Paradoxní je, že kdyby Apple snížil cenu svých výrobků na úroveň konkurence, tak by ty ­"střeva po brainwashingu­" donutil ke srovnávání, z čehož by Apple nevyšel vůbec dobře. Takhle se díky své astronomické ceně stal neporovnatelným s běžným zbožím a tím vyvolal v zákaznících iluzi, že musí mít v sobě něco kouzelného, co nejde na první pohled vidět nebo zjistit nějakými běžnými testy, jinak by to přece tolik nestálo.
Komentář z 9.6.2019 s hodnocením +9:
Apple dokázal skoro nemožné, vybudoval hi­-tech značku určenou pro technické analfabety. Využili mezery na trhu, kde vládne pozérství a technická ignorace. Zákazníci Applu nemají ponětí, z čeho se jejich zařízení skládá a kolik to stojí, mnozí jsou přesvědčeni o tom, že si Apple vyrábí vlastní procesory, monitory a další komponenty ­(mnohdy jej berou jako konkurenta AMD nebo Intelu­). Přitom je to v prvé řadě designová značka, u které se klade důraz na vzhled, jednoduché ovládání a propracované PR. Je to produkt pro zákazníky, kteří mají potřebu koupit si kabelku od Louise Vuittona za půl milionu a nezáleží jim ani na tom, že to není model z letošní kolekce, ale třeba 3 let staré.
V podstatě se jim podařilo vybudovat závislost na svých výrobcích a tak pokud si někdo koupí monitor za 100k, tak k němu samozřejmě chce i stojánek za 23k. Možná si ho nekoupí rovnou spolu s monitorem, ale pokud už doma bude monitor tak bude časem i stojánek. Apple si to umí skvěle spočítat. Prodají svým zákazníkům designový ­"šperk­" a ještě v nich poskládáním obou dílu dohromady vytvoří iluzi IT koumáka.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 13.5.2019 s hodnocením -3:
Virtuální měna je čistá spekulace, je to neexistující, neuznávaný a špatně zabezpečený produkt, který aby na něm někdo vydělal tak je třeba najít ještě většího blba, který za ně dá více reálných peněz než on. Nejvíce mě na tom zaráží, že do toho cpu peníze hlavně novodobí liberálové, kteří všude vyřvávají jak je třeba chovat se ekologicky.
Komentář z 10.6.2018 s hodnocením -3:
Tohle jsou chvíle kdy mám radost, že žiji v době ve které žiji. Už se těším až se to dostane i k nám. Konečně by odpadly sháňky řemeslníků a následné dohadovačky s těmi co se sehnat podařilo.

Obecně si myslím, že lidé by už měli přestat vykonávat manuální práce ­(vyjma zájmových­), nejen proto, že těch opravdu poctivých a kvalitních je velice málo, ale taky kvůli přelidněnosti planety.
Díky podobným technologiím opadnou tlaky na porodnost, ježto by se o produkci, péči a výstavbu staraly stroje a populace by s klidným srdcem mohla klesnout na udržitelnou úroveň, aniž by tím někdo ve stáří strádal.
Lidé by se tak mohli zaměřit na osobní rozvoj místo boje o přežití a shánění střechy nad hlavou.
Komentář z 4.6.2019 s hodnocením -2:
Napařit pokutu pul milionu a zároveň provinilce připravit o práci je opravdu šalamounské rozhodnutí. Podobně blbé forky běžely na kolejích ob den a to za ně poškozený nedostal ani těch 20 EUR. Hloupá sranda mi nepřijde jako dostatečný důvod k likvidaci mladého kluka, obzvláště v kontrastu s nahráváním knockoutu nic netušících lidi pěstí, za které jiní mladíci dostali v minulosti mnohdy jen podmínky.