www.svethardware.cz
>
>
>
>

HTC se v příštím roce zaměří na 4jádrová zařízení

HTC se v příštím roce zaměří na 4jádrová zařízení
, , aktualita
Tento rok se u mobilních zařízení, tedy především u chytrých telefonů a tabletů, začaly ve velkém měřítku objevovat dvoujádrové čipy, jako je například NVIDIA Tegra 2. A je celkem jasné, že rok 2012 se ponese v duchu čtyřjádrových mobilních...
K oblíbeným
reklama
Tento rok se u mobilních zařízení, tedy především u chytrých telefonů a tabletů, začaly ve velkém měřítku objevovat dvoujádrové čipy, jako je například NVIDIA Tegra 2. A je celkem jasné, že rok 2012 se ponese v duchu čtyřjádrových mobilních čipů, které má v nabídce například Qualcomm, nebo velmi oblíbená NVIDIA v podobě své Tegra 3.

A právě na čipu Tegra 3 bude firma HTC chtít stavět své nové hi-end produkty pro příští rok, což však nejsou zaručené zprávy. Prvním by měl být 10,1" tablet Quattro s rozlišením 1280 x 768 postavený právě na čipu Tegra 3, přičemž už jeho název napovídá, že se zde využijí čtyři procesorová jádra. Ve světě mobilních telefonů má toto prvenství připadnout modelu Edge (rovněž Tegra 3), přičemž o těchto zařízení koluje z hlediska hardwarových specifikací mnoho různých informací, takže my zde nebudeme věštit z koule.

Nicméně HTC Quattro má přijít ještě v prvním kvartálu 2012 a dle očekávání má nabídnou zvuk od Beats, což se u těch lepších produktů firmy HTC již v podstatě stalo standardem a ochuzeni bychom neměli být o podporu HTC Scribe a cloudové služby od Dropbox. Bližší informace pravděpodobně přinese událost Mobile World Congress v únoru.

Zdroj: VR-Zone
reklama
Nejnovější články
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla
Federal Aviation Administration (FAA) změnila pravidla pro definici astronautů, a tak Richard Branson i Jeff Bezos a posádky jejich raket podle této novinky ještě nejsou astronauty. Jde o první změnu definice od roku 2004.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16 Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16
AMD vytvořilo svou technologii FidelityFX Super Resolution skutečně tak, aby mohla pracovat na co možná nejširším okruhu grafických čipů. Tomu odpovídá i to, že můžeme využít tzv. FP32 fallback, pokud není k dispozici nejvhodnější hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek