Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HTC se v příštím roce zaměří na 4jádrová zařízení

22.11.2011, Jan Vítek, aktualita
HTC se v příštím roce zaměří na 4jádrová zařízení
Tento rok se u mobilních zařízení, tedy především u chytrých telefonů a tabletů, začaly ve velkém měřítku objevovat dvoujádrové čipy, jako je například NVIDIA Tegra 2. A je celkem jasné, že rok 2012 se ponese v duchu čtyřjádrových mobilních...
Tento rok se u mobilních zařízení, tedy především u chytrých telefonů a tabletů, začaly ve velkém měřítku objevovat dvoujádrové čipy, jako je například NVIDIA Tegra 2. A je celkem jasné, že rok 2012 se ponese v duchu čtyřjádrových mobilních čipů, které má v nabídce například Qualcomm, nebo velmi oblíbená NVIDIA v podobě své Tegra 3.

A právě na čipu Tegra 3 bude firma HTC chtít stavět své nové hi-end produkty pro příští rok, což však nejsou zaručené zprávy. Prvním by měl být 10,1" tablet Quattro s rozlišením 1280 x 768 postavený právě na čipu Tegra 3, přičemž už jeho název napovídá, že se zde využijí čtyři procesorová jádra. Ve světě mobilních telefonů má toto prvenství připadnout modelu Edge (rovněž Tegra 3), přičemž o těchto zařízení koluje z hlediska hardwarových specifikací mnoho různých informací, takže my zde nebudeme věštit z koule.

Nicméně HTC Quattro má přijít ještě v prvním kvartálu 2012 a dle očekávání má nabídnou zvuk od Beats, což se u těch lepších produktů firmy HTC již v podstatě stalo standardem a ochuzeni bychom neměli být o podporu HTC Scribe a cloudové služby od Dropbox. Bližší informace pravděpodobně přinese událost Mobile World Congress v únoru.

Zdroj: VR-Zone