Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HTC uvádí nové výkonné smartphony One

27.2.2012, Jan Vítek, aktualita
HTC uvádí nové výkonné smartphony One
Společnost HTC zařadí do své nabídky nové výkonné chytré telefony, které dostaly prosté označení One a byly představeny včera na tiskové konferenci na Mobile World Congress v Barceloně. Pochlubit se mají také novými technologiemi, vylepšeným...
Společnost HTC zařadí do své nabídky nové výkonné chytré telefony, které dostaly prosté označení One a byly představeny včera na tiskové konferenci na Mobile World Congress v Barceloně. Pochlubit se mají také novými technologiemi, vylepšeným fotoaparátem i zvukem (Beats Audio) a také operačním systémem Android 4.0 s rozhraním HTC Sense 4 s cloudovým úložištěm Dropbox (zdarma 25 GB na dva roky).

Pod HTC ImageSense patří zmíněný vylepšený fotoaparát s lepším objektivem (světelnost F/2,0), snímacím senzorem a softwarem. Snímek budeme moci pořídit se zpožděním 0,2 sekundy a rovněž bude možné natáčet video a v průběhu zaznamenávat i fotografie, jak je běžné u klasických videokamer.

Nejlepší novinkou se stal HTC One X vyrobený z jednoho kusu polykarbonátu se sklem Corning Gorilla Glass, čipem NVIDIA Tegra 3 se čtyřmi jádry taktovanými až na 1,5 GHz (plus jedním dalším pro nenáročné operace) a s výkonným GPU, přičemž displej má úhlůopříčku 4,7" a rozlišení 1280 x 720. Pak tu bude HTC One S v menším těle s 1,5GHz Qualcomm Snapdragon S4 a tloušťkou pouze 7,9 mm. HTC One V se inspiroval v HTC Legend, takže je vyroben z jednoho kusu hliníku, ale více o něm výrobce neprozradil.

Všechny tři novinky přijdou na český trh v dubnu. Ceny v HTC zatím nestanovili.

Zdroj: TZ HTC