www.svethardware.cz
>
>
>
>

Huawei by mohl žalovat TSMC na základě nového předpisu

Huawei by mohl žalovat TSMC na základě nového předpisu
, , aktualita
Čínská lidová republika považuje Čínskou republiku, čili Tchaj-wan, za své vlastní území, a proto se nyní můžeme zabývat možností žaloby firmy TSMC společností Huawei, která by vycházela z nového právního předpisu. 
K oblíbeným
reklama
TSMC bylo loni v podstatě přinuceno americkou stranou odmítat další objednávky ze strany společnosti Huawei, která tím byla odříznuta od moderních výrobních kapacit. A dá se říci, že i kdyby TSMC najednou mohla pro Huawei vyrábět, těžko by mohla v dohledné době nabídnout dříve zapovězené kapacity, neboť ty si už dávno rozebrali jiní a vzhledem k jejich obecnému nedostatku by se s nimi těžko dobrovolně rozloučili. Huawei ale může alespoň hledat způsob, jak se finančně zahojit a k tomu dává jistou naději nový právní předpis čínského Ministerstva obchodu, který má za úkol chránit domácí firmy. 
 
 
Právě tento předpis je obecně viděn jako protiútok cílený na snahu Spojených států blokovat čínské firmy jako právě Huawei či případně SMIC a další. Účel je jednoduchý, a sice umožnit postihnutí takových firem, které se podvolí tlaku Američanů a přestanou obchodovat s čínskými společnostmi, což platí právě i pro TSMC.
 
A zde samozřejmě nejde pouze o to, že Čína vidí Tchaj-wan jako svou vzbouřenou provincii, která tak patří stále jí. Jde také o to, že TSMC jakož i jiné firmy má v pevninské Číně své zájmy a v tomto případě i výrobní zařízení. Je to například továrna v Šanghaji nebo další v Nankingu a celkově nejde o malé provozy, neboť TSMC je v Číně po SMIC a HLMC třetí největší výrobce čipů. 
 
V předpisu se dočteme jednak o zajištění národní bezpečnosti, která nesmí být ohrožována akcemi cizích vlád či firem namířenými proti právům a zájmům Čínských občanů či organizací. Celé je to namířeno právě proti takovým firmám, které daným akcím podlehnou a způsobí ztráty čínským společnostem a do toho jednoznačně spadá právě i firma TSMC. Lze si také představit, že zrovna její rozvázání vztahu s Huawei popudilo Čínu nejvíce, a to z obchodních i politických důvodů. 
 
Na základě stejného předpisu mohou Čínské společnosti přijít se žalobou právě firem jako TSMC a žádat náhradu ztrát, které jimi byly způsobeny. Ministerstvo obchodu pak takovým firmám může nařídit, aby jednak poskytly finanční náhradu a pak aby okamžitě opět navázaly přetrhané obchodní vztahy. 
 
Nyní je tu otázka, zda a jak Huawei toto nařízení využije, o čemž se zatím jen spekuluje, takže nezbývá než počkat na další zprávy. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Krtek InSight na Marsu končí, NASA vzdala marné pokusy o zavrtání pod povrch Krtek InSight na Marsu končí, NASA vzdala marné pokusy o zavrtání pod povrch
Ne vždy se při průzkumu vesmíru daří, aby vše šlo podle plánů. To se již dlouhou dobu děje se sondou, která je součástí InSight a měla za úkol se zavrtat do podpovrchových vrstev na planetě Mars. Nyní NASA své marné snažení končí.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Kosmická loď Orion je připravená letět k Měsíci v rámci mise Artemis Kosmická loď Orion je připravená letět k Měsíci v rámci mise Artemis
Už v tomto roce by měla proběhnout první fáze programu Artemis. Americká kosmická agentura NASA plánuje vyslat k Měsíci kosmickou loď Orion, která je nyní již kompletní a připravená na svůj první let.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC
Lidí, kteří vyhodili pevné disky s Bitcoiny, je mnoho. Dalším z nich je jeden obyvatel Newportu, který měl na disku několik tisíc Bitcoinů. O nález se chce podělit s městem, pokud mu dovolí ho vykopat ze skládky.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář