www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Huawei představuje 10" tablet se čtyřmi jádry

Huawei představuje 10" tablet se čtyřmi jádry
, , aktualita
Čínská společnost Huawei již několik měsíců vystrkuje své marketingové drápky až do Evropy a láká nás na své mobilní produkty, jež mají zaujmout nejen cenou, ale také vysokými výkony. Na konferenci Mobile World Congress 2012 tak představila...
K oblíbeným
reklama
Čínská společnost Huawei již několik měsíců vystrkuje své marketingové drápky až do Evropy a láká nás na své mobilní produkty, jež mají zaujmout nejen cenou, ale také vysokými výkony. Na konferenci Mobile World Congress 2012 tak představila 10" tablet MediaPad 10 FHD, jenž má mít jako první na světě 4jádrový procesor. To je skutečně pravda, protože NVIDIA Tegra 3 "Kal-El" (např. u nového tabletu Fujitsu) má ve skutečnosti jader pět.

Čtyřjádrový procesor je přímo firemní produkce (Huawei K3) a pracuje na 1,5 GHz a my se dále dočkáme panelu IPS s rozlišením Full HD a OS Android 4.0. Výrobce slibuje výkonnou 3D grafiku, mobilní připojení s rychlostí až 84 Mb/s (HSPA+ 21/42/84Mbps) a podporu řady síťových standardů včetně LTE.

Dále se můžeme těšit na zvuk s Dolby Surround, 8Mpix fotoaparát s automatickým ostřením a přední 1,3Mpix webkamerku, 2 GB RAM, přičemž kapacitu pro data firma ve zprávě neupřesnila. Dle jiných zdrojů ale má jen 8 GB, takže se není moc čím chlubit.

MediaPad 10 FHD je vyroben z jednoho kusu hliníkové slitiny, je tlustý jen 8,8 mm a váží 598 gramů. Na trh se dostane v druhém čtvrtletí, přičemž o ceně nepadlo ani slovo.

Zdroj: TZ Huawei
reklama
Nejnovější články
Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu Apple vysvětluje kontroverzní výměny akumulátorů jen v autorizovaném servisu
Apple před týdnem rozhněval velkou spoustu lidí, když začal vyžadovat případné výměny akumulátorů jen v autorizovaných servisech, naštěstí telefony jsou i bez toho nadále funkční. Nyní svůj krok a postoj vysvětluje.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020 NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020
Stejně tak, jak před pěti desítkami let přinesli Američané kousky Měsíce zpět na Zem, hodlají totéž provést s horninami z Marsu. Podíl na projektu by měla mít už nyní připravovaná mise Mars 2020.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů