www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Huawei představuje 10" tablet se čtyřmi jádry

Huawei představuje 10" tablet se čtyřmi jádry
, , aktualita
Čínská společnost Huawei již několik měsíců vystrkuje své marketingové drápky až do Evropy a láká nás na své mobilní produkty, jež mají zaujmout nejen cenou, ale také vysokými výkony. Na konferenci Mobile World Congress 2012 tak představila...
K oblíbeným
reklama
Čínská společnost Huawei již několik měsíců vystrkuje své marketingové drápky až do Evropy a láká nás na své mobilní produkty, jež mají zaujmout nejen cenou, ale také vysokými výkony. Na konferenci Mobile World Congress 2012 tak představila 10" tablet MediaPad 10 FHD, jenž má mít jako první na světě 4jádrový procesor. To je skutečně pravda, protože NVIDIA Tegra 3 "Kal-El" (např. u nového tabletu Fujitsu) má ve skutečnosti jader pět.





Čtyřjádrový procesor je přímo firemní produkce (Huawei K3) a pracuje na 1,5 GHz a my se dále dočkáme panelu IPS s rozlišením Full HD a OS Android 4.0. Výrobce slibuje výkonnou 3D grafiku, mobilní připojení s rychlostí až 84 Mb/s (HSPA+ 21/42/84Mbps) a podporu řady síťových standardů včetně LTE.

Dále se můžeme těšit na zvuk s Dolby Surround, 8Mpix fotoaparát s automatickým ostřením a přední 1,3Mpix webkamerku, 2 GB RAM, přičemž kapacitu pro data firma ve zprávě neupřesnila. Dle jiných zdrojů ale má jen 8 GB, takže se není moc čím chlubit.

MediaPad 10 FHD je vyroben z jednoho kusu hliníkové slitiny, je tlustý jen 8,8 mm a váží 598 gramů. Na trh se dostane v druhém čtvrtletí, přičemž o ceně nepadlo ani slovo.

Zdroj: TZ Huawei
reklama
Nejnovější články
WD Blue SN550 NVMe nabídne až 2400 MB/s WD Blue SN550 NVMe nabídne až 2400 MB/s
Řada Blue je v případě společnosti Western Digital synonymum pro běžný hardware pro běžné uživatele. Nemůžeme tak od nového WD Blue SN550 NVMe očekávat ty nejvyšší výkony, nicméně tomu by měla odpovídat i cena.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Radeon Pro W5700X: další plné Navi pro Apple AMD Radeon Pro W5700X: další plné Navi pro Apple
Společnost AMD nedávno vyslala na trh grafickou kartu Radeon Pro W5700, kterou nyní následuje model W5700X s plným čipem Navi 10. Ten ovšem bude určen primárně pro Mac Pro Tower firmy Apple. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SSD Patriot Viper Gaming VPR100 zvládají až 3300 MB/s SSD Patriot Viper Gaming VPR100 zvládají až 3300 MB/s
Patriot představuje nové vysoce výkonné SSD disky formátu m.2, Viper Gaming VPR100. Ty mohou zvládat přenosové rychlosti až 3300 MB/s a slibují také rychlé náhodné čtení, v některých případech až 700K IOPS.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NASA nechala v testu roztrhat hlavní palivovou nádrž rakety SLS NASA nechala v testu roztrhat hlavní palivovou nádrž rakety SLS
Společnosti SpaceX se nedávno podařilo poničit svůj prototyp Starship při tlakové zatěžkávací zkoušce a nyní si něco podobného vyzkoušela i NASA, ovšem s tím, že hlavní nádrž nechala zcela záměrně roztrhat. Jak to dopadlo?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 9 3950X dle statistik: jaké takty zvládají? AMD Ryzen 9 3950X dle statistik: jaké takty zvládají?
Prodejce Silicon Lottery už může poskytnout statistiky udávající to, jaké takty na všech jádrech zvládnou procesory AMD Ryzen 9 3950X. Zabývá se totiž prodejem předem vyzkoušených kusů, které dosahují vyšších taktů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek