www.svethardware.cz
>
>
>

IBM investuje miliardu dolarů do technologií flash

IBM investuje miliardu dolarů do technologií flash
, , aktualita
Společnost IBM v tiskové zprávě oznámila, že investuje jednu miliardu amerických dolarů do výzkumu a vývoje technologie pamětí typu flash, což má přinést nové technologie, které se uplatní především v serverech, datových centrech a tzv....
K oblíbeným
reklama
Společnost IBM v tiskové zprávě oznámila, že investuje jednu miliardu amerických dolarů do výzkumu a vývoje technologie pamětí typu flash, což má přinést nové technologie, které se uplatní především v serverech, datových centrech a tzv. middlewaru IBM. Cílem tedy je, aby tato zařízení lépe zvládala zvyšující se nároky na nakládání s velkými objemy dat.

Všichni jistě víme, že paměti flash mají oproti klasickým pevným diskům výhodu v tom, že umí být výrazně rychlejší, energeticky efektivnější a díky tomu, že neobsahují žádné pohyblivé části, také spolehlivější, i když s ní to není tak jednoduché. Mají totiž omezenou životnost danou počtem mazacích a zapisovacích cyklů každé buňky a tato životnost se postupným vývojem zrovna neprodlužuje. Spíše je tomu naopak a dá se říci, že čím pokročilejší je výrobní technologie, tím kratší životnost výsledné paměti mají, což se musí řešit technikami jako wear levelling či overprovisioning.

Nicméně IBM se ve své tiskové zprávě nijak nezmiňuje o technických podrobnostech nově financovaného výzkumu, takže můžeme jen doufat, že životnost má také v zaměřovači. Namísto toho firma oznámila, že v rámci nového projektu také plánuje otevřít po celém světě 12 kompetenčních center, kde si klienti budou moci vyzkoušet své koncepty s využitím reálných dat a příslušných systémů IBM. Sami se tak budou moci přesvědčit o tom, zda taková řešení budou přínosná. Nová centra budou ještě do konce tohoto roku otevřena v Číně, Francii, Indii, Japonsku, Jižní Americe, Německu, Singapuru, ve Velké Británii a v USA.

Dále IBM oznámilo uvedení systémů FlashSystem (tzv. allFLASH) na trh. Jedná se o zařízení pro ukládání dat, která využívají technologie získané od akvizované společnosti Texas Memory Systems. Konkrétně jde například o IBM FlashSystem 820, jehož tvar a velikost má odpovídat krabici na pizzu. IBM u něj udává dvacetinásobný výkon v porovnání s pevnými disky a kapacitu 24 TB. Nové FlashSystem tak doplní již známé úložné systémy IBM Storwize V7000, IBM System Storage DS8870 a IBM XIV Storage System.

Zdroj: TZ IBM
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů