reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

IBM nabízí své servery s Power10 v hybridním cloudu

, , aktualita
IBM nabízí své servery s Power10 v hybridním cloudu
Společnost IBM představila nový hybridní cloud, který zákazníkům nabídne výkon jejích vlastních procesorů Power10. Jedná se konkrétně o servery IBM E1080, které jsou založeny na daných procesorech. 
IBM nabízí své servery s Power10 v hybridním cloudu
ISA Power od firmy IBM už není ve světě tak obvyklá, jako byla kdysi. Nyní se jí ale budeme věnovat díky nové nabídce hybridní cloudové platformy, která je založena na serverech IBM E1080. 
 
 
Procesory IBM Power10 jsou vyráběny ve třech verzích obsahujících 10, 12 nebo 15 jader, přičemž každé jádro může díky osmicestnému SMT zpracovávat až osm vláken, čili jde o procesory s 80, 96 a 120 logickými jádry. K tomuto účelu každé jádro nese 2 MB vlastní L2 cache a pak je tu až 120 MB L3 cache na celý procesor, čili 8 MB na jádro, ale jde samozřejmě o sdílenou cache. 
 
Servery IBM E1080 jsou pak dostupné v podobě čtyřpaticových nebo rovnou šestnáctipaticových řešení, čili ve své nejlepší konfiguraci s využitím 15jádrových procesorů Power10 dokáže jeden takový server nabídnout až 240 fyzických a 1920 logických jader, anebo v případě čtyřpaticové verze až 60 fyzických a 480 logických jader. 
 
 
IBM také na 4paticových serverech E1080 podporuje 64GB moduly DIMM a na 16paticových dokonce i 128GB DIMM. Server se 4 paticemi tak dokáže nabídnout až 16 TB paměti v buffered DDR4 CDIMM a dle zdroje pro 16paticovou verzi platí 64 TB, čili pokud není v informacích chyba, měly by 16paticové servery využívat poloviční počet DIMM slotů na patici. 
 

 
Power10 už jsou také určeny pro platformu využívající moderní rozhraní PCIe 5.0 s osmi sloty plné velikosti ve 4paticovém serveru a 32 sloty ve 16paticovém. Celkově pak mají nové E1080 tvořit konkurenci i pro samotný vrchol nabídky firmy Intel, čili systémy s procesory Xeon Scalable Platinum a IBM je chce svým zákazníkům nabízet i prostřednictvím cloudového přístupu ve spolupráci se systémy provozovaným přímo zákazníkem. 


reklama
reklama
reklama