Krtek1
|
8.2.200616:40
bohužel Cell by nářez nebyl. Pročti něco na mujmac.cz kde programátor vysvětluje že je to moc jednoúčelovka a přepsat programy pro Cella by bylo náročnější než přechod na intela. A neoptimalizovaný programy psaný pro normální PPC jsou na Cellu tragicky rychlý.
Ghoux: nevim to jistě ale neni Power5 už nějakej ten pátek (asi 2-3 roky) 2 jádrovej ? A ořezánim jednoho jádra vznikla G5 ?
Odpovědět0 0
Ghoux
|
8.2.200617:41
Castecne mas pravdu, jen se pletes v generaci :) PPC (G5) nevychazi z POWER5 ale z POWER4. A tam doslo k pouziti jen jednoho jadra, plus pridani Altivec (instrukcni sady).
Odpovědět0 0
Ghoux
|
8.2.200617:43
Mam dojem, ze tu dokonce kdysi byl o POWER5 clanek, jen uz ho nemuzu najit :)
Odpovědět0 0
Samozřejmě, že jsem "trošku" teoretizoval... :-)
Odpovědět0 0
Mě se od IBM líbí jiný procesor - CELL. Tem měli Macy dávat do desek místo Intelu. To by byl nářez.... :-)
Odpovědět0 0
xBl4d3x
|
9.2.20062:56
zajímavé, že kdo se v HW orientuje na low level úrovni, Cell takhle neopěvuje... Nasazení asynchronního CPU do ustálené architektury by byl celkem problém... Ten procesor je zajímavý z hlediska technologického, nikoli nějakého převratného výkonu (v běžných programech, které nejsou ani naprogramované na využití víc vláken už vůbec ne)... Navíc by to znamenalo přepsat většinu OS a programů, aby na tom vůbec fungovaly..
Odpovědět0 0
Ghoux
|
7.2.200621:42
ale tady se nepise o powerPC ale o procesorech POWER a to je trosku jina trida (jak vykonem, tak mistem urceni a tak samozrejme cenou) (presto vim, ze ppc z poweru vychazi) Jinak kolikatijadrovy/cipovy bude, by me docela zajimalo. Zkuste si zjistit neco o POWER5 :)
Odpovědět0 0
masakr
|
7.2.200619:45
No jestli to bude tak horké, myslím, že Apple začne litovat, že přešel na Intel ;) Veliká škoda, že tento procík nebude do desktopů s x86 jinak by to podle slibů IBM smetlo i Conroe a s ním všechny ostatní nejlepší CPU... a Intel s AMD by mohli konečně zlevnit a trochu se snažit.. škoda :(
Odpovědět0 0
snajprik
|
7.2.200619:20
No čo k tomu dodať? tak napriklad intel mal už pred rokom funkčny čip 7,14GHz testovany v normalnej prevadzke aj AMD svoj čip skušalo pri 6,1GHz a tieš mu to išlo v poho lenže k tomu potrebovali dusik a 1kW zdroj, čo myslim že nieje bežna vybava v domacnosti.A k tej technologii že vraj stenšili steny tu fyzika a hlavne kremik nepustia, zo svojeho odporu, keby sa my schcelo pohladať zošit z fyziky tak aj poviem pri akom napati už izolant prerazi tu 500 atomovu stenu a čip pojde do haja.No samozrejme že ten problem maju aj intel a AMD preto sa neponahlaju z vyrobou 45nm procakov lebo zo začiatku mali problemi aj z 90nm a na 100% už teraz viem že ani intel a ani AMD pri tejto technologii nepredbehnu už oni su na hrane a keď nechcu zvyšovať spotrebu tak jedina možnosť je minijaturizacia alebo použitie viacerych jadier čo AM2 by mala podporovať už 4 jadrove procaky, na konci roka 2007 AMD začne vyrabať 8 jadrove procaky takže keď pridu na trh IBM ako pišu tak to už bude šrot už v tej dobe 4 jadrove by mali byť bežne.Smutne je na tom to že nova technologia vyroby procesorov sa planuje najskôr o 4 až 9 rokov takže až do vtedy budeme opekať kremik :( kde su tie časi keď sa hovorilo že integrač môže najviac vyžariť 20W tepla že viac sa neuchladi a na večšie vykony treba použiť tranzistory a dnes už jedem čip ma 200W stratoveho vykonu a nema problem :)
Odpovědět0 0