reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ID-Cooling T60-SFX: mini herní skříň v hliníku

22.8.2014, Jan Vítek, aktualita
ID-Cooling T60-SFX: mini herní skříň v hliníku
Společnost ID-Cooling vyslala na trh svou novou originální skříň, která je určena pro malé, ale výkonné sestavy založené na základní desce Mini-ITX. To dnes není nic výjimečného, ale zde jde především o design.
ID-Cooling není v našich končinách známou společností, ale i proto je dobré ji představit, stejně jako její nejnovější produkt. Ten nese označení T60-SFX, z čehož je zřejmé, že zde není pozice pro velký ATX zdroj, ale pro menší formátu SFX. I ty ale dnes dokáží poskytnout slušný výkon pro moderní procesor i energeticky náročnou grafickou kartu. O více žravých komponent se nebude muset starat.

Tato skříň je vyrobena z tlustých hliníkových plechů a extrudovaných profilů a není v ní zrovna místa nazbyt, jak je vidět z uspořádání vnitřních komponent. Celkové rozměry skříně jsou 310 x 252 x 128 mm, přičemž dle specifikací může mít procesorový chladič na výšku až 123 mm, což je vzhledem k celkové šířce 128 mm jen těžko uvěřitelný rozměr. Navíc se právě nad procesorovým chladičem mají usadit 2,5" úložná zařízení, tedy disky nebo SSD, což mu z dostupného prostoru ještě ukrojí. Grafická karta může mít na délku maximálně 260 mm a připraveny jsou pro ni dva sloty, takže použít můžeme i velmi výkonný model.

Co se týče diskových pozic, máme tu jednu vrchní pro 3,5" disk, kam díky redukci budeme moci umístit i jedno či dvě SSD a další dvě pozice pro 2,5" zařízení ukazuje následující fotografie. Pro jejich instalaci tedy můžeme využít jednoduchý adaptér, kterým přepážíme celou skříň na výšku, ale jak už bylo řečeno, zasáhneme tím do prostoru nad procesorovým socketem, takže na to je třeba myslet.

Pro chlazení skříně je využit pouze jeden zadní 92mm ventilátor a pozice zdroje formátu SFX je v přední části hned za skloněným čelem skříně, kde jsou dva porty USB 3.0. Mezi čelem skříně a zdrojem je mezera, kudy může proudit vzduch, a ten pak bude vyfukován zprava.

Doporučená cena ID-Cooling T60-SFX je 80 USD.

Zdroj: techPowerUp
reklama