Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

IdeaCentre Horizon - počítač v podobě stolu

14.1.2013, Jan Vítek, aktualita
IdeaCentre Horizon - počítač v podobě stolu
Myšlenka postavit počítač, jehož obrazovka bude fungovat v podstatě jako stůl, není nikterak nová. Lenovo ji nyní dotáhlo do stádia konečného produktu, a to IdeaCentre Horizon, který v podstatě spadá do kategorie All-in-One. Mohlo by se...
Myšlenka postavit počítač, jehož obrazovka bude fungovat v podstatě jako stůl, není nikterak nová. Lenovo ji nyní dotáhlo do stádia konečného produktu, a to IdeaCentre Horizon, který v podstatě spadá do kategorie All-in-One.

Mohlo by se zdát, že toto zařízení není zrovna určené pro domácí využití, jako spíše pro kanceláře, porady, prezentace a vůbec všechny zaměstnance, kteří nutně potřebují brainstormovat. Nicméně Lenovo mluví i o hraní her, a to především těch pro více hráčů najednou (Monopoly či akčnější stolní hry). Pro ty prý již připravují či mají příslušné tituly známí herní vývojáři, a to například Electronic Arts a Ubisoft.

Horizon může také fungovat jako prostý 27" počítač All-in-One, jenž je založen na blíže neupřesněných komponentech Intel Core i7, NVIDIA GeForce, až 8 GB RAM a nakonec výrobce prozradil, že tu je Dolby Home Theatre v4 a až 1TB disk. Dle dalších dostupných informací má obrazovka poskytnout rozlišení 1920 x 1080 a vestavěná tu má být dokonce i baterie s výdrží do 2 hodin, což tedy není moc.

Jako OS se využije Windows 8, které budeme moci ovládat s využitím až 10 prstů, což při hraní ve více lidech opravdu přijde vhod. Hry a ostatní aplikace budeme moci tahat třeba z Lenovo App Shop, kde budou k dispozici tituly od Electronic Arts, FableVision, Open Labs, Ubisoft, FilmOn TV a především hry a aplikace z BlueStacks.

IdeaCentre Horizon bude celosvětově k dispozici v průběhu léta.

Zdroj: TZ Lenovo