www.svethardware.cz
>
>
>
>

Igor's Lab: NVIDIA Ampere v březnu ještě nečekejme

Igor's Lab: NVIDIA Ampere v březnu ještě nečekejme
, , aktualita
Nové informace šířící se o generaci Ampere přinášejí očekávání toho, co NVIDIA chce za měsíc představit na své GDC 2020. Optimisté očekávají Ampere a ti největší optimisté dokonce herní Ampere. A jak to vidí v Igorově laboratoři?
K oblíbeným
reklama
O tématu Ampere na GDC 2020 se vyjádřil sám Igor, kterého můžeme považovat za autora informací, jimž se dá věřit. A právě dle něj budeme čekat na uvedení nové grafické generace na trh již v březnu marně a platit bude spíše obvyklé okénko, které NVIDIA využívá pro uvádění nových zásadních produktů na trh, a to letní období. 
 
 
K tomu se chce dodat, že je to možná pravda v případě herních produktů, ovšem třeba čip GV100 generace Volta byl představen v květnu a předchozí GP100 dokonce na začátku dubna. Nicméně lze očekávat, že Igor snad vychází z konkrétních informací, které získal od svých kontaktů v průmyslu a navíc mluví o tom, že Ampere v březnu nebude vypuštěn na trh. To ale opravdu málokdo čekal a naděje je spíše ta, že bude snad představen, a to v hi-end verzi pro akcelerátory.
 
Je totiž třeba rozlišovat mezi vypuštěním na trh a pouhým představením, což jsou události, které může od sebe dělit řada měsíců. Například v minulém roce AMD částečně představilo procesory Ryzen 3000 už v lednu na CES, ale na trh se dostaly až po půl roce. 
 
Ostatně Igor nevylučuje, že Ampere budou alespoň zmíněny a očekává, že přinejlepším přijde právě ohlášení nové generace spojené s AI, hlubokým učením a datovými centry, čili pokračovatele GP100 a GV100. Právě na to ovšem čekáme, protože daný čip nastaví hranice pro celou novou generaci a bude možné už daleko lépe odhadnout, co může nabídnout nová řada herních karet. 
 
Vedle toho se ve zveřejněném textu píše o dobré náladě, která v NVIDII panuje v očekávání odpovědi firmy AMD chystané na letošní rok. Nové Navi by mohly být představeny na letošním Computexu a NVIDIA pochopitelně bude svou konkurenci sledovat a není vyloučeno, že ještě jako dočasné řešení její hrozby vypustí na trh už tolikrát zmíněnou GeForce RTX 2080 Ti Super. Ostatně s tou by v podstatě neměla velkou práci, neboť potřebný grafický čip už dávno má a v plné konfiguraci využívá na TITANu, jen by jej prostě namontovala na novou kartu společně s lepšími paměťmi. 
 
Čili ne, představení generace Ampere na GDC 2020 není vyloučeno, jen nečekejme herní verze a ani okamžitou dostupnost. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SK Hynix začal dodávat podniková SSD PE8000 s až 6500 MB/s a PCIe 4.0 SK Hynix začal dodávat podniková SSD PE8000 s až 6500 MB/s a PCIe 4.0
SK Hynix začal s dodávkami nových podnikových disků řady PE8000, které nabízí přenosové rychlosti ve výši až 6500 MB/s. Rovněž tu máme modely, které využívají nového formátu EDSFF 1U Long (E1.L).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů
Mohlo by se zdát, že valná většina lidí už využívá notebooky, pro než je webkamera už dávno standardní výbava a že na trhu jsou velké zásoby mnoha modelů, které jen tak nedojdou. Nicméně webkamery nejsou a Logitech na to reaguje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
WhatsApp bojuje proti dezinformacím o COVID-19, omezí přeposílání zpráv WhatsApp bojuje proti dezinformacím o COVID-19, omezí přeposílání zpráv
Komunikátor WhatsApp chce bojovat proti šíření dezinformací, jejichž počet se významně zvýšil během nynější koronavirové pandemie. Právě o viru a nemoci koluje spousta nesmyslů a omezením sdílení zpráv by se to mělo omezit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Intel Xe-HP spatřena v dokumentu: grafika pro nadšence a pracovní stanice Intel Xe-HP spatřena v dokumentu: grafika pro nadšence a pracovní stanice
Co se týče grafických karet Intelu, v posledních měsících se probírala především ukázka DG1, ovšem čeká se především na to, co předvedou modely DG2. Ty už můžeme označit za grafiky pro nadšence a vhodné i do pracovních stanic. Doufejme.
Včera, aktualita, Jan Vítek
EHT zachytil další černou díru, tentokrát vzdálenou 5 mld. světelných let EHT zachytil další černou díru, tentokrát vzdálenou 5 mld. světelných let
Event Horizon Telescope nám loni přinesl historicky první snímek černé díry, respektive jejího bezprostředního okolí. Šlo o střed galaxie M87 vzdálené cca 54 milionů světelných let. Nyní se posuneme o dva řády dál. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře