www.svethardware.cz
>
>

Ikea překvapila nábytkem s bezdrátovým dobíjením

Ikea překvapila nábytkem s bezdrátovým dobíjením
, , aktualita
Dle aktuality o společnosti Ikea a jejím nábytku s bezdrátovým nabíjením se zdá, že je jen otázkou času, než se tato technologie stane všudypřítomnou. Ikea totiž představila kolekci Wireless, která zahrnuje technologii Qi.
K oblíbeným
reklama
Technologii Qi Wireless dobře známe jako standard Wireless Power Consortium pro induktivní nabíjení podporovaných zařízení na vzdálenost do 4 cm. Pro její využití je tedy zapotřebí podložka indukující proud do kompatibilního zařízení skrytého třeba v mobilním telefonu, tabletu či jiném zařízení s vlastní baterií. A těch může být brzy s rozvojem technologií pro Internet of Things velké množství v různých druzích.
bezdrátové nabíjeni Qi pro Nexus 4


Ze strany firmy Ikea tak není vůbec těžké takové podložky umístit do svého nábytku, přičemž využít se může třeba sedačka nebo konferenční stolek. Ikea chce konkrétně začít s nočními stolky, stojacími i stolními lampami a stoly. V případě stolků si však budeme muset případně najít další zásuvky, což u lamp odpadá. Bude tak asi trošku divné, když ke konferenčnímu stolku uprostřed místnosti povede kabel, i když na to můžeme myslet už při rekonstrukci či stavbě. Ostatně, pokud bychom chtěli na tomto stolku dobíjet telefon, stejně si budeme muset kabel přitáhnout (alespoň ten od adaptéru). Výhodou je tak především to, že telefon stačí položit na to správné místo a není třeba nic hledat. Na druhou stranu bude takový telefon či tablet muset neustále ležet na stole, aby se dobíjel, takže není možné ho přitom pohodlně používat. Ovšem v takovém případě snad nebude problém do stolku vedle Qi nabíječky umístit ještě také několik USB portů pod napětím, ale to už záleží na Ikee.

Ikea prozatím plánuje využít technologii Qi ve dvou designových kolekcích pro tento i příští roky a pokud vše půjde dobře, chce se dostat až na 10 kolekcí. Firma si vybrala Qi pro jeho relativně dobré rozšíření po celém světě. V současnosti tuto technologii podporují už tucty telefonů a další se chystají, ovšem Ikea by i tak mohla dát zákazníkovi na výběr, jaký standard bezdrátového nabíjení má jeho nový stolek mít.

První produkty Ikea Wireless přijdou nejdříve na trh v Severní Americe a Evropě, a to již v dubnu tohoto roku.

Zdroj: Tom's Hardware
reklama
Nejnovější články
Diablo 2 Resurrected podporuje původní mody: lze odemknout všechny postavy Diablo 2 Resurrected podporuje původní mody: lze odemknout všechny postavy
Alpha verze dlouho očekávané hry Diablo 2 Resurrected se už dostala mezi hráče. Poněvadž je postavena na enginu původní hry, fungují i stejné mody. Navzdory omezením ze strany Blizzardu tak lze hrát za všechny postavy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intelu unikla roadmap o Alder Lake-S, mohou přijít velice brzy Intelu unikla roadmap o Alder Lake-S, mohou přijít velice brzy
Známý leaker @9550pro nasdílel fotografii ukazující promítanou procesorovou roadmap Intelu z jisté prezentace, která se týká jednak procesorů Alder Lake-S, ale také platfomy Eagle Stream se serverovými Sapphire Rapids. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
CEO ASML: sankce proti Číně nebudou mít požadovaný efekt CEO ASML: sankce proti Číně nebudou mít požadovaný efekt
Holandská společnost ASML je coby dosud jediný výrobce strojů pro extrémní ultrafialovou litografii (EUVL) v polovodičovém průmyslu nenahraditelná společnost, která je tak i ostře sledovaná. Co si přitom její šéf myslí o sankcích proti Číně?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktualizace KB5001330 pro Windows 10 může způsobit nepříjemné problémy Aktualizace KB5001330 pro Windows 10 může způsobit nepříjemné problémy
Tento týden vydaný update KB5001330 nejen opravuje chyby, ale také může přinést některé nové. Část uživatelů si stěžuje na snížení herního výkonu, chybové hlášky při instalaci nebo dokonce modrou obrazovku smrti.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Prodej výbavy továren pro výrobu čipů prudce roste Prodej výbavy továren pro výrobu čipů prudce roste
Nedávno jsme se dozvěděli, že čínské firmy skupují vybavení pro továrny na výrobu počítačových čipů, ovšem to šlo spíše o starší stroje z druhé ruky. Nyní jde o celkové tržby z prodeje výbavy, které trhají rekordy.
Včera, aktualita, Jan Vítek