www.svethardware.cz
>
>

Ikea překvapila nábytkem s bezdrátovým dobíjením

Ikea překvapila nábytkem s bezdrátovým dobíjením
, , aktualita
Dle aktuality o společnosti Ikea a jejím nábytku s bezdrátovým nabíjením se zdá, že je jen otázkou času, než se tato technologie stane všudypřítomnou. Ikea totiž představila kolekci Wireless, která zahrnuje technologii Qi.
K oblíbeným
reklama
Technologii Qi Wireless dobře známe jako standard Wireless Power Consortium pro induktivní nabíjení podporovaných zařízení na vzdálenost do 4 cm. Pro její využití je tedy zapotřebí podložka indukující proud do kompatibilního zařízení skrytého třeba v mobilním telefonu, tabletu či jiném zařízení s vlastní baterií. A těch může být brzy s rozvojem technologií pro Internet of Things velké množství v různých druzích.
bezdrátové nabíjeni Qi pro Nexus 4


Ze strany firmy Ikea tak není vůbec těžké takové podložky umístit do svého nábytku, přičemž využít se může třeba sedačka nebo konferenční stolek. Ikea chce konkrétně začít s nočními stolky, stojacími i stolními lampami a stoly. V případě stolků si však budeme muset případně najít další zásuvky, což u lamp odpadá. Bude tak asi trošku divné, když ke konferenčnímu stolku uprostřed místnosti povede kabel, i když na to můžeme myslet už při rekonstrukci či stavbě. Ostatně, pokud bychom chtěli na tomto stolku dobíjet telefon, stejně si budeme muset kabel přitáhnout (alespoň ten od adaptéru). Výhodou je tak především to, že telefon stačí položit na to správné místo a není třeba nic hledat. Na druhou stranu bude takový telefon či tablet muset neustále ležet na stole, aby se dobíjel, takže není možné ho přitom pohodlně používat. Ovšem v takovém případě snad nebude problém do stolku vedle Qi nabíječky umístit ještě také několik USB portů pod napětím, ale to už záleží na Ikee.

Ikea prozatím plánuje využít technologii Qi ve dvou designových kolekcích pro tento i příští roky a pokud vše půjde dobře, chce se dostat až na 10 kolekcí. Firma si vybrala Qi pro jeho relativně dobré rozšíření po celém světě. V současnosti tuto technologii podporují už tucty telefonů a další se chystají, ovšem Ikea by i tak mohla dát zákazníkovi na výběr, jaký standard bezdrátového nabíjení má jeho nový stolek mít.

První produkty Ikea Wireless přijdou nejdříve na trh v Severní Americe a Evropě, a to již v dubnu tohoto roku.

Zdroj: Tom's Hardware
reklama
Nejnovější články
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala