www.svethardware.cz
>
>
>

Imperva: za úspěchem scalperů stojí především Grinchboti

Imperva: za úspěchem scalperů stojí především Grinchboti
, , aktualita
Internetoví scalpeři se stali široce známým fenoménem zvláště ve spojení s nástupem grafických karet NVIDIA Ampere a také nových konzolí firem Microsoft a Sony. Využívali přitom především velice příhodně nazvané Grinchboty. 
K oblíbeným
reklama
Grinchbot je pojmenovaný po známé kreslené postavičce Grinche, cynického "plyšáka", který se objevil už v dětské knize z roku 1957, v níž ukradl Vánoce. Grinchboti tak mnohým svým způsobem ukradli Vánoce i loni, přičemž nejde o určitou skupinu internetových botů, jako spíše o obecné pojmenování těch, kteří slouží pro velice rychlé a hromadné nakupování předem vytipovaného zboží.
 
 
Pokud se tak na právě zveřejněnou nabídku nějakého e-shopu slétnou Grinchboti, zákazník nakupující obvyklým způsobem zpravidla nemá šanci a může jen sledovat, jak se skladové zásoby okamžitě vyprázdní. Zboží pak putuje ke scalperům, kteří se je pak snaží s patřičnou přirážkou prodávat po bazarech. 
 
Společnost Imperva sledující tuto "pandemii na Internetu" popisuje ve své nové studii a hlásí, že v případě Grinchbotů zaznamenala mezi měsíci září a říjen předchozího roku 788procentní navýšení jejich aktivity. To prý právě především kvůli předprodeji nových konzolí, ovšem jde rovněž o období, kdy se začaly prodávat první GeForce generace Ampere. Dle analytika Michaela Driscolla si scalpeři v loňském prosinci v USA přišli na 39 milionů dolarů, což představuje zisk z 82 milionů jimi prodaného zboží, a to pouze na eBay. Ve skutečnosti to tak byla několikanásobně vyšší čísla. 
 
A je třeba se připravit na to, že Grinchboti ze scény nezmizí a že budou populární i letos kvůli "slabé nabídce a rostoucí poptávce". Nicméně zde je třeba upozornit na to, že trh se mění, a to přinejmenším v případě grafických karet. Nyní už je dávno pryč ta doba, kdy bylo možné grafiku za ještě relativně rozumnou cenu pořídit v obchodě, což byla právě i příležitost pro scalpery. Dnes si ji v obchodě pořídit můžeme, ale za ceny, které už v podstatě nemají kam růst (doufejme), což klasické scalpery vyřadilo z boje. Už delší dobu je také zřejmé, že lidé, kteří v bazarech nabízejí k prodeji grafické karty a chlubí se řadou či celou zdí poskládanou z jejich krabic, k nim rozhodně nepřišli z pozice běžného zákazníka. Musí být přisáti na jiný zdroj, kvůli čemuž se dané karty ani neobjeví v nabídkách obchodů. 
 
Dnes je tak bohužel pro DIY nadšence nejlepší a jediná rozumná možnost, jak se dostat k nové grafice, koupě celého herního PC, které je třeba v případě GeForce RTX 3070 jen o trošku dražší než samostatná karta.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Columbia University ukazuje svůj systém pro aplikaci čipů injekční jehlou Columbia University ukazuje svůj systém pro aplikaci čipů injekční jehlou
Výzkumníci z Columbia University vyvíjejí vlastní systém pro aplikaci počítačových čipů do těla pacientů, čímž rozhodně nechtějí přiživit konspirační teorie, ale spíše přispět k pokroku v oblasti medicíny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
MSI varuje před falešným Afterburnerem plným malwaru MSI varuje před falešným Afterburnerem plným malwaru
Utilita Afterburner se stala vcelku pochopitelně cílem lidí, kteří se snaží propašovat na naše počítače malware, což může v dnešní době znamenat i hrozbu ze strany vyděračského ransomware. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Harvardu vyvíjejí sendvičový solid-state akumulátor, vydrží 10000 cyklů Na Harvardu vyvíjejí sendvičový solid-state akumulátor, vydrží 10000 cyklů
Zejména kvůli rozvoji elektromobility se poslední dobou výrazně tlačí na vývoj lepších akumulátorů. Důležitá je životnost i vysoká energetická hustota. Výzkum z Harvardu ukazuje jednu z dalších cest, kterou by mohlo být možné se vydat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Lockdown v Malajsii by mohl ohrozit výrobu CPU, podniky však budou otevřeny Lockdown v Malajsii by mohl ohrozit výrobu CPU, podniky však budou otevřeny
Od středy je Malajsie pod celonárodním lockdownem, který značně omezuje pohyb občanů a další aktivity, přičemž potrvá přinejmenším do 7. června. Hrozí tak i omezení výroby, a to nejen procesorů x86. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD aktualizuje WSA dohodu s GlobalFoundries: dodávky do roku 2024 AMD aktualizuje WSA dohodu s GlobalFoundries: dodávky do roku 2024
Společnost AMD nyní může být pochopitelně ráda za své vztahy se společností GlobalFoundries, která pro ni vyrábí především nepostradatelné I/O čipy pro procesory. I v příštích letech tak budou služby firmy GloFo zapotřebí.
Dnes, aktualita, Jan Vítek