Indický politik využívá AI k tvorbě vlastních vícejazyčných "deepfake"

Indický politik využívá AI k tvorbě vlastních vícejazyčných "deepfake"
, , aktualita
Politické deepfake je závažným problémem, neboť lze vytvořit "důkaz", že nějaký politik něco řekl nebo udělal, i když to není pravda. Indický politik Manoj Tiwari si ale vytvořil záměrně vlastní videa s pomocí AI.
K oblíbeným
reklama
Zneužívání umělé inteligence nám přinese asi hodně zajímavou budoucnost (v negativním smyslu) a jedním z největších problémů jsou tzv. deepfakes. Jde o podvržená videa, která jsou záměrně upravená umělou inteligencí tak, aby to vypadalo, že někdo řekl nebo udělal něco, co ve skutečnosti není pravda a může to tak dotyčného kompromitovat. Indický politik Manoj Tiwari (z politické strany Bharatiya Janata Party - BJP) na to šel ale jinak a deepfake si nechal udělat dobrovolně z vlastní vůle.
 
 
Aby jeho řeč zasáhla co nejvíce lidí, nechal si vytvořit ještě dvě kopie svého proslovu, jednu v angličtině a druhou v dialektu Haryanvi (dialekt hindštiny). Umělá inteligence upravila video tak, aby pohyby rtů o něco lépe seděly s vyřčenou mluvou v dalších jazycích. Podle zdrojů bylo video distribuováno do cca 5800 různých skupin ve WhatsAppu a celkem dosáhla na 15 milionů diváků.
 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek8 komentářů