www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Inno3D představuje jednoslotovou GeForce GTX 1050 Ti

Inno3D představuje jednoslotovou GeForce GTX 1050 Ti
, , aktualita
Společnost Inno3D si připravila grafickou kartu s čipem GeForce GTX 1050 Ti určenou pro sestavy, kde není místa nazbyt. Zabírá totiž pouze jeden slot a nabídne stejný výkon jako řada jiných větších karet s daným čipem.
K oblíbeným
reklama
Inno3D GeForce GTX 1050 Ti rozšiřuje už tak dost bohaté řady této firmy, z nichž ale bude i přes své subtilní tělo vykukovat právě kvůli tomu, že v počítači zabere jen jeden slot. Může se tak hodit do různých malých skříní, které nejsou přizpůsobeny dvouslotové grafice, i když s nimi dnes už výrobci přeci jen počítají více než kdysi. Vedle toho je 211 mm dlouhá a bezmála 100 mm vysoká, takže co se týče skříní přizpůsobených rozměrům Mini ITX (170 x 170 mm), v nich by už mohl nastat problém.

Na trhu jsou také karty s velkými chladiči, jako je třeba MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X a dle testů serveru Hexus.net už je tak velký vzduchový chladič na 75W kartě až příliš. Sice bylo možné dosáhnout vyšších taktů jádra, ale ty už nenabídly v reálném nasazení moc výkonu navíc. Na druhou stranu je jasné, že jednoslotový chladič na nové Inno3D vybavený tenkým ventilátorem bude asi hlučnější. Právě ventilátor je důvod, proč je tato karta tak dlouhá, neboť samotný její plošný spoj jinak končí hned za slotovým konektorem.

Hardwarové specifikace mluví o 768 CUDA jádrech v čipu taktovaném na 1290 až 1392 MHz, což jsou pro 1050 Ti výchozí frekvence. Dále je vybavena 4 GB paměti GDDR5 na 128bitovém rozhraní, která běží na 7 Gb/s s propustností 169,2 GB/s. Tato karta by tak měla stačit i na hraní AAA her v rozlišení 1080p, pokud se občas spokojíte s nižšími detaily.

Karta je dále vybavena rozhraními Dual Link DVI-D, HDMI 2.0b a DisplayPort 1.4 a vzhledem k TDP 75 W na její napájení bude stačit samotný slot PCI Express 3.0 x16. Cena této karty ještě nebyla zveřejněna, ale můžeme očekávat, že se dostane i pod 4000 Kč s daní.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek