www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Insider Program není cestou k bezplatnému upgradu z XP a Vist na Windows 10

Insider Program není cestou k bezplatnému upgradu z XP a Vist na Windows 10
, , aktualita
Koncem minulého týdne Microsoft zveřejnil informaci, že členové Insider Programu dostanou ostrou verzi Windows 10 zdarma. I když to tak mohlo vypadat, nejde o snadnou cestu k upgradu zdarma z Windows XP nebo Vista.
K oblíbeným
reklama
Ve skutečnosti je to tak, že možnost používat i nadále Windows 10 se týká jen těch Insiderů, kteří budou plnit roli betatesterů pro Microsoft i v budoucnu. Pokud změníte takto získané desítky na normální (tj. nikoli Insider) ostrou verzi, musíte zadat platný licenční klíč, nebo musíte splňovat dále uvedenou podmínku.

Pokud jste původně povýšili na Windows 10 Insider Preview z verzí 7, nebo 8.1, cloud Microsoftu si to pamatuje. Takže můžete v klidu změnit svoji instalaci Windows 10 na normální verzi bez problémů, protože splňujete obecné podmínky upgradu. Pro Windows XP a Windows Vista to samozřejmě neplatí. No a v případě, že jste instalovali čistě pomocí ISO, musíte znovu nainstalovat verzi 7, nebo 8.1 a z ní teprve provést upgrade.


Logo Windows 10


Takže přejít teď jednoduše na Insider Program jako způsob získání ostré verze Windows 10 místo XP či Vist nejde. Ledaže byste by vám nevadilo, že dostanete Insider Preview verzi Windows 10 a budete i do budoucna participovat na Insider Programu. Takže budete Microsoftu dělat betatestery a vaše Insider Preview verze desítek může být a nejspíš aspoň čas od času bude nestabilní vzhledem k jejich testovacímu provozu.

Já jsem si tedy po původní zprávě myslel, že Microsoft dá betatesterům, kteří pro něj rozhodně odvedli pořádný kus práce a hodně mu pomohli i s nápady na vylepšování systému, ostrou verzi zdarma. No, nedá. Ale pro společnost by to nebyl finančně nepřekonatelný problém a pokládal bych za hezké gesto poděkovat Insiderům za odvedenou práci tímto způsobem.

A nedá se popřít, že Windows 10 vypadají podstatně lépe než předchozí verze 8.1 do značné míry právě díky Insiderům. Ale na druhou stranu, kdyby Microsoft přistoupil na podobné gesto, měl by teď Insider Program plný „pro forma betatesterů“, kterým jde jen o upgrade zdarma.

Zdroj: Neowin
reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: leden 2020 Doporučené PC sestavy: leden 2020
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek
Matrox začne vyrábět novou řadu grafických karet s čipy NVIDIA Matrox začne vyrábět novou řadu grafických karet s čipy NVIDIA
O společnosti Matrox se poslední dobou moc nemluví. To však neznamená, že by už nyní nevyráběla grafické karty. Zaměřila se na embedded nasazení, přičemž nyní u nové řady karet využije i čipy společnosti Nvidia.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Asus ROG Bezel-Free Kit nechá zmizet rámečky mezi monitory Asus ROG Bezel-Free Kit nechá zmizet rámečky mezi monitory
Asus si připravil velice zajímavou sadu pro zákazníky, kteří využívají nebo by rádi využívali třímonitorovou sestavu, a to především pro hraní. Trnem v oku jim přitom mohou být hluchá místa daná rámečky monitorů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem CM MasterAir G200P: nízkoprofilové chlazení s ovladačem
Cooler Master si pod označením MasterAir G200P připravil nový nízkoprofilový chladič procesorů AMD a Intel. Ten tak zabere na výšku jen několik málo centimetrů a nabídne také ovladač pro své podsvícení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TSMC věří ve velký úspěch 5nm technologie, navýší náklady o další miliardu USD TSMC věří ve velký úspěch 5nm technologie, navýší náklady o další miliardu USD
Společnost TSMC se blíží k momentu zařazení 5nm procesu do běžné výroby, jak sama nedávno potvrdila. Věří přitom v to, že bude velice úspěšný a rozhodla se k tomu, že na kapitálové náklady určí miliardu dolarů navíc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář