www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Insider Program není cestou k bezplatnému upgradu z XP a Vist na Windows 10

Insider Program není cestou k bezplatnému upgradu z XP a Vist na Windows 10
, , aktualita
Koncem minulého týdne Microsoft zveřejnil informaci, že členové Insider Programu dostanou ostrou verzi Windows 10 zdarma. I když to tak mohlo vypadat, nejde o snadnou cestu k upgradu zdarma z Windows XP nebo Vista.
K oblíbeným
reklama
Ve skutečnosti je to tak, že možnost používat i nadále Windows 10 se týká jen těch Insiderů, kteří budou plnit roli betatesterů pro Microsoft i v budoucnu. Pokud změníte takto získané desítky na normální (tj. nikoli Insider) ostrou verzi, musíte zadat platný licenční klíč, nebo musíte splňovat dále uvedenou podmínku.

Pokud jste původně povýšili na Windows 10 Insider Preview z verzí 7, nebo 8.1, cloud Microsoftu si to pamatuje. Takže můžete v klidu změnit svoji instalaci Windows 10 na normální verzi bez problémů, protože splňujete obecné podmínky upgradu. Pro Windows XP a Windows Vista to samozřejmě neplatí. No a v případě, že jste instalovali čistě pomocí ISO, musíte znovu nainstalovat verzi 7, nebo 8.1 a z ní teprve provést upgrade.


Logo Windows 10


Takže přejít teď jednoduše na Insider Program jako způsob získání ostré verze Windows 10 místo XP či Vist nejde. Ledaže byste by vám nevadilo, že dostanete Insider Preview verzi Windows 10 a budete i do budoucna participovat na Insider Programu. Takže budete Microsoftu dělat betatestery a vaše Insider Preview verze desítek může být a nejspíš aspoň čas od času bude nestabilní vzhledem k jejich testovacímu provozu.

Já jsem si tedy po původní zprávě myslel, že Microsoft dá betatesterům, kteří pro něj rozhodně odvedli pořádný kus práce a hodně mu pomohli i s nápady na vylepšování systému, ostrou verzi zdarma. No, nedá. Ale pro společnost by to nebyl finančně nepřekonatelný problém a pokládal bych za hezké gesto poděkovat Insiderům za odvedenou práci tímto způsobem.

A nedá se popřít, že Windows 10 vypadají podstatně lépe než předchozí verze 8.1 do značné míry právě díky Insiderům. Ale na druhou stranu, kdyby Microsoft přistoupil na podobné gesto, měl by teď Insider Program plný „pro forma betatesterů“, kterým jde jen o upgrade zdarma.

Zdroj: Neowin
reklama
Nejnovější články
Nové Intel Core i5 mají také dostat Hyper-threading Nové Intel Core i5 mají také dostat Hyper-threading
Můžeme být velice zvědaví na to, jakou novou desktopovou generaci Core nám Intel připraví. Zatím to vypadá, že Core i3 a rovněž Core i5 dostanou podporu Hyperthreadingu a pak lze jen čekat na to, jaké budou ceny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Jedi: Fallen Order jako nadějný návrat Star Wars pro jednoho hráče? Jedi: Fallen Order jako nadějný návrat Star Wars pro jednoho hráče?
Hry pro jednoho hráče bohužel ze světa Star Wars před několika lety zmizely. Zůstal multiplayer a pachuť po lootboxových experimentech, v nichž společnost Electronic Arts zkoušela, kam až může zajít. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD: EPYC nabízí oproti Intelu až 5,6x vyšší výkon na dolar AMD: EPYC nabízí oproti Intelu až 5,6x vyšší výkon na dolar
Společnost AMD provedla menší marketingový útok na Intel, když ukázala prezentaci, dle níž jsou její serverové procesory z hlediska poměru výkonu a ceny mnohem výhodnější. Mluví také o superpočítačích a energetické efektivitě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft varuje před vlastní aktualizací, ochromí Windows Defender ATP Microsoft varuje před vlastní aktualizací, ochromí Windows Defender ATP
Aktualizace operačního systému Microsoft Windows 10 a Server opět přinesly potíže navíc. V případě aktualizace KB4520062 jde o to, že její instalace ochromí bezpečnostní řešení Windows Defender ATP.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Blizzard schytal kritiku od členů amerického Kongresu a Senátu Blizzard schytal kritiku od členů amerického Kongresu a Senátu
Dva členové amerického Kongresu a tři členové Senátu ve svém dopisu adresovaném výkonnému řediteli firmy Activision- Blizzard zkritizovali postoj, jaký ta zaujala v případě hongkongského hráče Ng Wai Chunga. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře