www.svethardware.cz
>
>
>

Intel apeluje na výrobce pokročilých technologií kvůli dodržování EPA Energy Star

Intel apeluje na výrobce pokročilých technologií kvůli dodržování EPA Energy Star
, , aktualita
Intel potvrdil podporu novým specifikacím EPA Energy Star, kterým jde celkově především o energeticky šetrné technologie a produkty. Firma proto připravuje procesory a další komponenty v souladu se zmíněnými specifikacemi verze 4.0, které...
K oblíbeným
reklama
Intel potvrdil podporu novým specifikacím EPA Energy Star, kterým jde celkově především o energeticky šetrné technologie a produkty. Firma proto připravuje procesory a další komponenty v souladu se zmíněnými specifikacemi verze 4.0, které vejdou v platnost v polovině příštího roku, přesněji od 20. července 2007.„Společnost Intel dlouhodobě úzce spolupracuje s EPA a dalšími světovými organizacemi na vývoji a zpřístupňování energeticky úsporných technologií,“ řekl Rob Crooke, vice prezident a generální ředitel Business Computing Group společnosti Intel. „Nové procesory Intel® Core™2 Duo zajišťují potřebný vysoký výkon při nízké spotřebě. Nové specifikace ENERGY STAR jsou smysluplným krokem k výraznějšímu odlišení energeticky výhodnějších počítačů.“ Poznatky o návrhu energeticky efektivních výrobků Intel rovněž hodlá zpřístupnit dalším společnostem v rámci partnerského programu Intel Channel.

Nové specifikace EPA Energy Star nahradí starší verzi 3.0 z července 2000. Jejich hlavním cílem je odlišit na trhu energeticky úsporné počítače a urychlit zavádění technologií, které šetří energii a potažmo také životní prostředí a naše peněženky.

Zdroj: Intel
reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Dnes, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková