reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Intel: budoucnost patří ultrabookům

11.1.2012, Jan Vítek, aktualita
Intel: budoucnost patří ultrabookům
Společnost Intel přispěchala s tiskovou zprávou, která pojednává o počítačích typu ultrabook, které mají dle ní představovat budoucnost. Není divu, že o nich Intel takto mluví, když jde o výsledek jeho tvorby, ovšem my se pokusme ze zprávy...
Společnost Intel přispěchala s tiskovou zprávou, která pojednává o počítačích typu ultrabook, které mají dle ní představovat budoucnost. Není divu, že o nich Intel takto mluví, když jde o výsledek jeho tvorby, ovšem my se pokusme ze zprávy vydolovat nějaké zajímavé informace.

Intel především zveřejnil fakta týkající se ultrabooků a jejich vývoje. Jejich platforma byla poprvé představena teprve na konci minulého května, kdy probíhal veletrh Computex a reflektovala výsledky provedeného průzkumu mezi uživateli. Pokud se ale zaměříme na blízkou budoucnost, pak v letošním roce se má na trh dostat na 75 modelů různých velikostí (včetně 14" a 15"), jež budou samozřejmě postaveny na nových procesorech Intel Core - Ivy Bridge.

Ultrabooky také kladou důraz na zabezpečení a na tomto poli je novinkou nové spojenectví mezi Intelem a MasterCard, jehož výsledkem má být bezpečnější a jednodušší nakupování přes Internet. I tuto inovaci má pohánět již zřízení ultrabookový fond, kam bylo vloženo 300 mil. USD, jež se již zčásti využily na přepracování displejů a baterií, aby se mohly využít ve štíhlých tělech (i pod 18 mm).

Nové modely mají také dostat dotykové displeje, což si dle Intelu přejí samotní zákazníci. Intel také zkoumá další možnosti pro vylepšení, jako průhledný displej pod klávesnicí sloužící jako touchpad, který bude moci zobrazovat libovolný obsah i poté, co ultrabook zavřeme. S Nuance Communications Intel také vyvíjí ovládání hlasem (technologie Nuance Dragon), čehož se máme dočkat ještě letos a bude k dispozici na Intel AppUp Center, a to i vývojářům. Tím to však nekončí, protože ultrabooky bychom mohli ovládat také gesty.

V dubnu se také můžeme připravit na kampaň „Nová éra počítačů”, která poběží v TV, tisku, na billboardech a na Internetu. Více informací najdete na stránkách vyhrazených ultrabookům - viz zdroj.

Zdroj: TZ Intel
reklama