Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Intel Capital vytvořil fond s 300 mil. USD pro ultrabooky

12.8.2011, Jan Vítek, aktualita
Intel Capital vytvořil fond s 300 mil. USD pro ultrabooky
Společnost Intel Capital včera oznámila, že vytvořila fond ve výši 300 milionů USD na podporu vývoje počítačů ultrabook, které Intel představil již na začátku léta a společnost Hewlett-Packard již na to reagovala oznámením příslušného produktu....
Společnost Intel Capital včera oznámila, že vytvořila fond ve výši 300 milionů USD na podporu vývoje počítačů ultrabook, které Intel představil již na začátku léta a společnost Hewlett-Packard již na to reagovala oznámením příslušného produktu. Logickým důvodem pro toto "urychlení revoluce v oblasti osobních počítačů" může být i to, že Intel v momentálně raketově rostoucím trhu s tablety a chytrými mobilními telefony v podstatě nefiguruje, neboť nemá co nabídnout, takže není divu, že se snaží o prosazení vlastního mobilního konceptu.Fond bude využit k podpoře technologií, které mají nabídnout "lepší uživatelskou zkušenost", delší výdrž na baterie, tenké komponenty a nové platformy, takže výsledné počítače ultrabook mají být tenké, lehké, elegantní, komfortní a dostupné za běžné ceny.

Intel se zkrátka bude snažit investovat peníze do firem, které vyvíjí slibné hardwarové a softwarové technologie pro danou oblast. To jsou ale velmi obecné informace, které firma ve zprávě následně jen trochu upřesnila, že následovat budou tři fáze. První nás čeká již nevidět (na podzim) a půjde o počítače tenčí než 21 mm a založené na procesorech Sandy Bridge (nízkonapěťové verze). Druhá fáze bude znamenat využití procesorů Ivy Bridge, které přijdou v příštím roce a o rok později se přejde na 22nm procesory Haswell.

Kromě tohoto naprosto očekávaného využití nových generací procesorů však Intel neprozradil nic jiného. První ultrabooky budou (alespoň dle zprávy HP) stále postaveny na Windows 7, takže půjde v podstatě o netbooky s lepší výbavou a dále už je jen otázkou, zda se chystá nějaká výrazná změna ohledně softwarového prostředí. Řešením by mohla být platforma MeeGo, kterou využije například Nokia N9 a jinak si budeme moci počkat na příchod Windows 8, jež by mohly už dorazit ruku v ruce s Ivy Bridge.

Zdroj: TZ Intel