reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Intel chce notebooky se snazší konfigurací a schopností upgrade

, , aktualita
Intel chce notebooky se snazší konfigurací a schopností upgrade
Společnost Intel chce, aby notebooky byly přístupné více uživatelům a ti si je mohli snáze konfigurovat, případně časem snadněji upgradovat. Myšlenka to rozhodně není špatná, ale má svá úskalí. Každopádně, ideou jsou k dnešním možným výměnám...
Intel chce notebooky se snazší konfigurací a schopností upgrade
Společnost Intel chce, aby notebooky byly přístupné více uživatelům a ti si je mohli snáze konfigurovat, případně časem snadněji upgradovat. Myšlenka to rozhodně není špatná, ale má svá úskalí. Každopádně, ideou jsou k dnešním možným výměnám také vzájemně zaměnitelné LCD panely, baterie, či klávesnice.Dnes se v noteboocích dají snadno vyměnit akorát paměti a pevný disk, pak ještě procesory Intel, které lze snadno koupit. Podstatně hůře je na tom výběr grafické karty (snad jen dva notebooky na českém trhu), optické mechaniky a podobně.

Při koupi by jste si tak mohli rozhodnout téměř do posledního šroubku, co chcete mít a co ne. K tomuto systému už se přibližují konfigurátory notebooků v USA, např. značka Dell či HP je mají velmi dobré, ovšem to se týká pouze základních konfigurací. Nějaká kompatibilita mezi notebooky je stále tabu. Bohužel k nám do ČR to tak nějak nedorazilo a i samotná nabídka je velmi chudá.

Intel nyní spolupracuje se společnostmi Asus, Compal a Quanta na vývoji 11 univerzálních designů notebooků, které by se pak měly stát jakýmsi standardem. Své ovoce by to mělo přinést v průběhu tří až pěti let.

Výhodu by to mělo rovněž v reklamačních řízeních, kdy by náhradní komponenty byly dříve k dispozici. Nevýhoda je naopak ta, že notebook je dosti specifický IT produkt svým prostorovým řešením a tak není možno plácnout do malého notebooku např. GeForce Go 7800GTX jen tak. Nebylo by možné tuto kartu uchladit.

Zdroj: www.dailytech.com
reklama
reklama
reklama