www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel chce vyšší rozlišení, zbavíme se konečně 1366 x 768?

Intel chce vyšší rozlišení, zbavíme se konečně 1366 x 768?
, , aktualita
Společnost Intel odhalila na IDF v Pekingu své plány do budoucna, kde figurují také displeje u počítačů PC s vyšším rozlišením. Dá se říci, že dnes kralují dvě rozlišení, a to 1366 x 768 u notebooků a 1920 x 1080 u stolních monitorů, což...
K oblíbeným
reklama
Společnost Intel odhalila na IDF v Pekingu své plány do budoucna, kde figurují také displeje u počítačů PC s vyšším rozlišením. Dá se říci, že dnes kralují dvě rozlišení, a to 1366 x 768 u notebooků a 1920 x 1080 u stolních monitorů, což se má již brzy začít měnit.

Ona změna ale přišla již dříve díky přenosným zařízením a především tabletům, což nakonec vyústilo například v 3. generaci tabletů Apple iPad, která na 9,7" displeji má celkem 2048 x 1536 bodů. To je již obecně nazýváno jako Retina displej, neboť by rastr měl být lidskýma očima z běžné vzdálenosti nerozeznatelný.

Pokud Intelu jeho plány vyjdou, měli bychom se dočkat následujícího. Desktopové monitory a All in One PC s úhlopříčkou 21" a 15" notebooky by měly mít rozlišení 3840 x 2160 pixelů, 13" ultrabooky pak 2800 x 1800 a 11" ultrabooky , 10" tablety 2560 x 1440 a 5" smartphony pak 1280 x 800. To by byl zvláště u větších displejů velmi výrazný krok dopředu, ale záleží na tom, zda se to Intelu podaří a také bude záležet i na tom, jak se s tím vypořádá software.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
USA chtějí vrátit výrobu čipů na svou půdu, připravuje se 25 miliard USD USA chtějí vrátit výrobu čipů na svou půdu, připravuje se 25 miliard USD
Pokud jde o výrobní technologie a jejich vývoj, Spojené státy jednoznačně patří mezi nejlepší země světa, což dokazuje i to, jaké páky měly na přesvědčení firmy TSMC k ukončení spolupráce s Huawei. Výroba ovšem pokulhává. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Grand Ridge: Atomy na procesu 7nm HLL+ Intel Grand Ridge: Atomy na procesu 7nm HLL+
Intel se dle uniklé části prezentace chystá řádně vylepšit svou procesorovou řadu Atomů, a to v rámci připravované generace Grand Ridge. Má jít přitom o vícečipové procesory čítající až 24 jader Atom vyráběných na jistém procesu 7nm HLL+. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Asus uvádí ROG Swift PG43UQ: 4K na 43 palcích se 144 Hz Asus uvádí ROG Swift PG43UQ: 4K na 43 palcích se 144 Hz
Společnost Asus zařazuje do své nabídky monitor, na nějž čekala jistě řada lidí, kteří mají zájem o herní hi-end. Na to ukazují už základní specifikace o úhlopříčce 43 palců, rozlišení Ultra HD a obnovovací frekvenci 144 Hz. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Elektrodpad značky Samsung už lze odevzdávat ve všech sběrných dvorech Elektrodpad značky Samsung už lze odevzdávat ve všech sběrných dvorech
Na konci července proběhla v médiích zpráva, že od srpna nebude možné ve sběrných dvorech odevzdávat elektroodpad značky Samsung. Oznámila to společnost Asekol s tím, že od konce minulého roku nemá s korejským výrobcem smlouvu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intelu uniklo 20 GB tajných dokumentů. Byl to však hack Intelu? Intelu uniklo 20 GB tajných dokumentů. Byl to však hack Intelu?
V posledních hodinách se Internetem přetřásá velký únik 20 GB tajných dokumentů ze serveru Intelu. Ty obsahují informace o procesorech, chipsetech, vývojové nástroje, roadmapy, referenční kódy a mnoho dalšího.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala