www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel chce vyšší rozlišení, zbavíme se konečně 1366 x 768?

Intel chce vyšší rozlišení, zbavíme se konečně 1366 x 768?
, , aktualita
Společnost Intel odhalila na IDF v Pekingu své plány do budoucna, kde figurují také displeje u počítačů PC s vyšším rozlišením. Dá se říci, že dnes kralují dvě rozlišení, a to 1366 x 768 u notebooků a 1920 x 1080 u stolních monitorů, což...
K oblíbeným
reklama
Společnost Intel odhalila na IDF v Pekingu své plány do budoucna, kde figurují také displeje u počítačů PC s vyšším rozlišením. Dá se říci, že dnes kralují dvě rozlišení, a to 1366 x 768 u notebooků a 1920 x 1080 u stolních monitorů, což se má již brzy začít měnit.

Ona změna ale přišla již dříve díky přenosným zařízením a především tabletům, což nakonec vyústilo například v 3. generaci tabletů Apple iPad, která na 9,7" displeji má celkem 2048 x 1536 bodů. To je již obecně nazýváno jako Retina displej, neboť by rastr měl být lidskýma očima z běžné vzdálenosti nerozeznatelný.

Pokud Intelu jeho plány vyjdou, měli bychom se dočkat následujícího. Desktopové monitory a All in One PC s úhlopříčkou 21" a 15" notebooky by měly mít rozlišení 3840 x 2160 pixelů, 13" ultrabooky pak 2800 x 1800 a 11" ultrabooky , 10" tablety 2560 x 1440 a 5" smartphony pak 1280 x 800. To by byl zvláště u větších displejů velmi výrazný krok dopředu, ale záleží na tom, zda se to Intelu podaří a také bude záležet i na tom, jak se s tím vypořádá software.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11 NUC s Ryzeny se konečně ukazují: čtyři jádra a Vega 11
O NUC v podání firmy AMD bychom asi správně neměli mluvit, neboť to je formát vymyšlený Intelem pro jeho vlastní minipočítače. Nicméně označení NUC už se vžilo pro malé desktopy určité velikosti a ty nyní konečně dorazí s Ryzeny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2 Rockstar reaguje na stížnosti a slibuje vylepšit výkon a stabilitu RDR2
Rockstar Games tentokrát nepředvedli bezproblémové vypuštění přeportovaného titulu z konzolí na PC. K tomu má nová hra Red Dead Redemption 2 pro osobní počítače daleko. Slíbena byla ale náprava. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
První 7nm GPU Intelu se jmenuje dle mostu Ponte Vecchio, proč? První 7nm GPU Intelu se jmenuje dle mostu Ponte Vecchio, proč?
Intel zveřejnil kódové označení svého připravovaného 7nm GPU Xe, které je Ponte Vecchio dle jednoho velice starého mostu ve Florencii. Je ovšem zřejmé, že to nebude první ani jedno z prvných GPU Xe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Minulý cíl New Horizons dostal oficiální název: Arrokoth Minulý cíl New Horizons dostal oficiální název: Arrokoth
Jako ze světa fantasy literatury působí nové oficiální jméno pro 2014 MU69, kterému se dříve říkalo také Ultima Thule, anebo i vesmírný sněhulák. Tento objekt se tak jmenuje Arrokoth, takže kde se toto slovo vůbec vzalo?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář