www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel chystá pro vyvolené prosincovou Architecture Event 'hledící do budoucna'

Intel chystá pro vyvolené prosincovou Architecture Event 'hledící do budoucna'
, , aktualita
Intel svolává vybrané novináře na svou konferenci Architecture Event, kterou naplánoval na 11. prosinec. Ta se má týkat jeho budoucích architektur a zatím se můžeme jen dohadovat, čeho konkrétně a to se ostatně asi nezmění ani po dané události. 
reklama
Architecture Event chystaná Intelem na 11. prosince má hledět do budoucna, takže je zřejmé, že se bude týkat architektur, o nichž dnes nemáme ani ponětí. Nicméně bychom se mohli alespoň zamyslet nad tím, co by to mohlo být. 
 
 
Co ale o dané události víme? Intel drží vše pečlivě pod pokličkou a ví se pouze to, že událost bude určena jen pro několik pečlivě vybraných žurnalistů, takže si lze představit lidi ze serverů Anandtech, Tom's Hardware a podobných. Právě server Anandtech zveřejnil, že Intel danou událost chystá a my můžeme usuzovat, že důležité informace, jež budou 11. prosince prozrazeny, budou podléhat informačnímu embargu, takže veřejnost se bezprostředně po tomto termínu stejně moc nedozví. Ale uvidíme. 
 
Dobře víme, že Intel poté, co přestal pořádat Developer Forum, se také přestal s novináři podělovat o své plány do budoucna. Nyní to vypadá, že někdo v Intelu má pocit, že potřebuje tisk opět oslovit, ostatně především v posledním roce se kolem něj netvořil zrovna pozitivní mediální obraz. Ostatně tisk Intelu neúnavně sděloval, že ten by se mu měl opět věnovat a prozrazovat alespoň něco ze svých plánů do budoucna. 
 
Lze ale očekávat, že se ještě v tomto roce dozvíme vše, co na Architecture Event padlo. Intel zatím prozradil pouze to, že se události zúčastní jeho čipoví architekti a vůbec technologičtí pracovníci. Mohlo by jít o budoucí CPU, GPU nebo AI čipy jako Nervana Neural Network Processor a stejně tak o pokroky při vývoji 10nm procesu. Uvažovat bychom také mohli konkrétněji o zbrusu nové procesorové architektuře, která nahradí Core, a to možná také s vyžitím vícečipového designu.
 
Ostatně už víme, že Cascade Lake se budou skládat ze dvou samostatných kusů křemíku, takže proč by na tom Intel nemohl stavět po vzoru AMD? Intel má k dispozici technologii EMIB pro spojení křemíkových čipů pomocí malých křemíkových můstků zapuštěných v PCB. V červnu se už spekulovalo o MCM čipech Cascade Lake, což se ukázalo jako pravdivé, a informace o EMIB jsou ještě starší. Ostatně následující snímek pochází také přímo z prezentace Intelu. 
 
 
Intel navíc nyní nutně potřebuje sebrat vítr z plachet firmě AMD, takže je pochopitelně, že se chce ozvat. My si zase můžeme tipnout, že půjde o heterogenní čipy skládající se z více částí vyráběných rozličnými procesy. S rostoucí složitostí a cenou výroby čipů pomocí nejmodernějších technologií to ostatně má smysl.
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iCloud si nerozumí s Windows 10 October 2018 Update Apple iCloud si nerozumí s Windows 10 October 2018 Update
Poslední aktualizace operačního systému Windows 10 October 2018 Update si nerozumí s Apple iCloud. Společnosti tak zastavily možnost instalace, aby nedošlo k problémům, které by mohly vést k nepříjemným důsledkům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Microsoft usnadňuje tvorbu 64-bitových ARM aplikací pro Windows 10 Microsoft usnadňuje tvorbu 64-bitových ARM aplikací pro Windows 10
Microsoft se rozhodl, že softwarovým vývojářům usnadní tvorbu aplikací pro systém Windows 10, který pracuje na zařízeních se 64bitovým procesorem ARM. Pro něj se tak mohou tvořit aplikace, které budou na takových procesorech pracovat nativně.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Satelit GOES-17 už je na místě a poslal první snímky Satelit GOES-17 už je na místě a poslal první snímky
Do své finální pozice už doputoval satelit GOES-17, který patří NOAA a poslouží k nahrazení starého "hardwaru", který slouží už od 90. let. GOES-17 je tak další satelit, který patří mezi GOES-R. Na co bude dohlížet?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Razer BlackWidow Lite: minimalistická klávesnice pro tiché psaní Razer BlackWidow Lite: minimalistická klávesnice pro tiché psaní
Dnes si můžeme vybrat z bohaté nabídky klávesnic, z nichž se pro psaní hodí především ty, které jsou vybaveny tlačítky s hmatovou i zvukovou odezvou. To ale znamená hlučné psaní, přičemž Razer BlackWidow Lite je jiná.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Výzkumníci testují grafenové displeje s 2500 ppi a 400 Hz Výzkumníci testují grafenové displeje s 2500 ppi a 400 Hz
Počítačové monitory nám v řadě posledních let mnoho revolučních technologií neukázaly. OLED jsou typický vapourware a my můžeme být rádi alespoň za to, že technologie TN už ustoupila do pozadí. Ale co dál?
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů