www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel chystá pro vyvolené prosincovou Architecture Event 'hledící do budoucna'

Intel chystá pro vyvolené prosincovou Architecture Event 'hledící do budoucna'
, , aktualita
Intel svolává vybrané novináře na svou konferenci Architecture Event, kterou naplánoval na 11. prosinec. Ta se má týkat jeho budoucích architektur a zatím se můžeme jen dohadovat, čeho konkrétně a to se ostatně asi nezmění ani po dané události. 
reklama
Architecture Event chystaná Intelem na 11. prosince má hledět do budoucna, takže je zřejmé, že se bude týkat architektur, o nichž dnes nemáme ani ponětí. Nicméně bychom se mohli alespoň zamyslet nad tím, co by to mohlo být. 
 
 
Co ale o dané události víme? Intel drží vše pečlivě pod pokličkou a ví se pouze to, že událost bude určena jen pro několik pečlivě vybraných žurnalistů, takže si lze představit lidi ze serverů Anandtech, Tom's Hardware a podobných. Právě server Anandtech zveřejnil, že Intel danou událost chystá a my můžeme usuzovat, že důležité informace, jež budou 11. prosince prozrazeny, budou podléhat informačnímu embargu, takže veřejnost se bezprostředně po tomto termínu stejně moc nedozví. Ale uvidíme. 
 
Dobře víme, že Intel poté, co přestal pořádat Developer Forum, se také přestal s novináři podělovat o své plány do budoucna. Nyní to vypadá, že někdo v Intelu má pocit, že potřebuje tisk opět oslovit, ostatně především v posledním roce se kolem něj netvořil zrovna pozitivní mediální obraz. Ostatně tisk Intelu neúnavně sděloval, že ten by se mu měl opět věnovat a prozrazovat alespoň něco ze svých plánů do budoucna. 
 
Lze ale očekávat, že se ještě v tomto roce dozvíme vše, co na Architecture Event padlo. Intel zatím prozradil pouze to, že se události zúčastní jeho čipoví architekti a vůbec technologičtí pracovníci. Mohlo by jít o budoucí CPU, GPU nebo AI čipy jako Nervana Neural Network Processor a stejně tak o pokroky při vývoji 10nm procesu. Uvažovat bychom také mohli konkrétněji o zbrusu nové procesorové architektuře, která nahradí Core, a to možná také s vyžitím vícečipového designu.
 
Ostatně už víme, že Cascade Lake se budou skládat ze dvou samostatných kusů křemíku, takže proč by na tom Intel nemohl stavět po vzoru AMD? Intel má k dispozici technologii EMIB pro spojení křemíkových čipů pomocí malých křemíkových můstků zapuštěných v PCB. V červnu se už spekulovalo o MCM čipech Cascade Lake, což se ukázalo jako pravdivé, a informace o EMIB jsou ještě starší. Ostatně následující snímek pochází také přímo z prezentace Intelu. 
 
 
Intel navíc nyní nutně potřebuje sebrat vítr z plachet firmě AMD, takže je pochopitelně, že se chce ozvat. My si zase můžeme tipnout, že půjde o heterogenní čipy skládající se z více částí vyráběných rozličnými procesy. S rostoucí složitostí a cenou výroby čipů pomocí nejmodernějších technologií to ostatně má smysl.
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Robot Omron Forpheus na CES 2019 učil hraní ping-pongu Robot Omron Forpheus na CES 2019 učil hraní ping-pongu
Umělá inteligence byla na letošním veletrhu CES 2019 velkým hitem. Jednou z mnoha velkých zajímavostí byl robot Omron Morpheus, který umí hrát ping-pong a jeho úkolem je dokonce to naučit i jiné.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
V noci nastane úplné zatmění Měsíce, počasí nahrává jeho sledování V noci nastane úplné zatmění Měsíce, počasí nahrává jeho sledování
V těchto dnech zažíváme po dlouhé době jasné počasí, které nám v noci umožní dobře sledovat úplné zatmění Měsíce. Musíte však vydržet do druhé poloviny noci, nebo si spíše naopak přivstat.  
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Anketa: Souhrnné e-maily o nových článcích? Anketa: Souhrnné e-maily o nových článcích?
V rámci rozvoje našich magazínů bychom rádi zjistili, zda máte nadále zájem o e-mailové rozesílky o nových článcích z jednotlivých magazínů, když lze mít to stejné v jednom souhrnném e-mailu.
Včera, anketa, Karel Polívka1 komentář
Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců
Hospodaření automobilky Tesla je velmi bedlivě sledováno, a aby i další čtvrtletí bylo ziskové, rozhodla se společnost dát sbohem 7 % svých zaměstnanců. Potřebuje totiž zlevnit výrobu Modelu 3 a přijít se základní verzí elektromobilu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala27 komentářů