www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Compute Stick: nová menší generace přijde již brzy

Intel Compute Stick: nová menší generace přijde již brzy
, , aktualita
Intel pod heslem "srazili jsme rozměry, ne výkon" představuje novou generaci Compute Stick, které budou založeny na procesorech Core m3 a Core m5 a vedle nich přijde brzy na trh také nový model s Atomem.
K oblíbeným
reklama
Mezi výkonnější nové modely Intel Compute Stick, které mají nejspíše ještě tento měsíc vstoupit do produkční fáze, patří SKU s procesorem Core m5-6Y57 vPro a pak s Core m3-6Y30. Jde tedy o zbrusu nové procesory Skylake-Y, respektive plnohodnotná SoC vyráběná 14nm procesem. Model Core m5-6Y57 nabídne dvě jádra (plus Hyperthreading) s taktem 1,1 až 2,8 GHz, 4 MB L3 cache a 24shaderovou grafikou HD Graphics 515 na taktu až 900 MHz. Můžeme tedy očekávat slušný výkon, který nabídne toto pouze 4,5W SoC. Model Core m3-6Y30 patří do stejné skupiny a také má dvě jádra s Hyperthreadingem, ovšem na taktu 0,9 až 2,2 GHz. Jinak má stejnou výbavu i spotřebu jako silnější bratříček, tedy až na trošku níže taktovanou grafiku a už z označení poznáme, že nepodporuje technologie vPro.

Nemůžeme očekávat, že tyto nové Compute Stick budou levné, neboť pouze samotné Core m5 a m3 mají udávanou cenu 281 USD (ta platí pro oba), a to tu ještě máme verze s předinstalovanými Windows 10, za něž se také bude platit stejně jako za ostatní hardware. Ten čítá 64GB eMMC plus 4 GB RAM a mezi rozhraní patří Intel Dual Band Wireless AC 7265 s Bluetooth 4.1, samozřejmě HDMI a pak dokonce tři rozhraní USB, z nichž alespoň jedno je verze 3.1 na konektoru A. Doporučená cena za Compute Stick s Core m3 a Windows 10 je 399 USD a ačkoliv má mít zmíněné Core m5 stejnou cenu, tak se vysledný Compute Stick bude prodávat za 499 USD, a to bez operačního systému.

Výrazně levnější bude třetí nový model, který je již ve výrobě a obsahuje procesor Intel Atom x5-Z8300, 14nm model Cherry Trail-T. Vybaven je čtyřmi jádry na 1,44 až 1,84 GHz a 2 MB L2 cache. Dvanáctishaderová HD Graphics pracuje na frekvenci až 500 MHz a SDP (typická spotřeba) tohoto čipu je pouze 2 W. Na rozdíl od Core m3 a m5 má tento čip udávanou cenu pouze 20 USD, a tak není divu, že za výsledný Compute Stick s Windows 10 dáme jen 159 USD.

Počítač je vybaven 32GB eMMC a 2GB operační pamětí, má stejný Wi-Fi modul s Bluetooth jako předchozí da modely, ovšem pouze dva USB porty pro periferie.

Zdroj: TZ Intel
reklama
Nejnovější články
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere
Možná že se můžeme těšit na další a ještě mnohem zajímavější kolo souboje NVIDIA vs. těžaři, v němž už půjde o mnohem více než o pouhou GeForce RTX 3060. Dle známého leakera se možná připravují i nové verze starších čipů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Výpadek proudu v továrně TSMC: až 40.000 waferů půjde do koše Výpadek proudu v továrně TSMC: až 40.000 waferů půjde do koše
V továrně firmy TSMC na Tchaj-waně přerušil výrobu výpadek proudu, což se dle odhadů týká až 40.000 waferů. Nejde sice o nejmodernější provoz, ovšem nyní každá taková událost může jen dále narušit běh firem, které čekají na své čipy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Ani Intel se nevyhne problémům, produkce CPU letos klesne a s ní i tržby Ani Intel se nevyhne problémům, produkce CPU letos klesne a s ní i tržby
Problémy se značně nevyrovnanou nabídkou a poptávkou začínají zasahovat i průmyslové velikány. Společnost Apple se potýká s nedostatkem displejů, jejichž výrobci nemají dost kontrolerů a nyní se ozývá také Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Engine Unity ohlásil nativní podporu NVIDIA DLSS Engine Unity ohlásil nativní podporu NVIDIA DLSS
Technologie DLSS představuje velice vítanou možnost, jak zvýšit snímkovací frekvenci i s prakticky neznatelným snížením kvality obrazu. Je tak pouze dobře, že se její podpora rozšiřuje a nyní i v rámci enginu Unity.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře