www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Compute Stick: tyčka s Windows 8.1

Intel Compute Stick: tyčka s Windows 8.1
, , aktualita
Počítače v podobě trošku většího flash disku už nejsou nic nevídaného, ovšem tentokráte se do nich pustil samotný Intel. Ten představuje vlastní Compute Stick, který je podobný produktům jako Amazon Fire Stick.
K oblíbeným
reklama
Intel Compute Stick je tak variací na různé produkty, s nimiž zaplavují trh vedle Amazonu také různí čínští výrobci. Intel pochopitelně svůj model vybavil vlastní platformou a k tomu nabídne také operační systém Windows 8.1, a to ve verzi s Bing, která je pro takováto zařízení dělaná.

Compute Stick také na fotografiích ještě nevypadá jako finální verze, ale bude už funkční. Jeho očekávaná cena je 149 USD, do čehož se vejde i zmíněný operační systém Windows 8.1 s Bing a pak hardware založený na procesoru Intel Z3735F generace Bay Trail, což je tedy čtyřjádrový Atom původně určený pro tablety. Dále tu je 32GB úložiště eMMC, 2 GB RAM a mezi rozhraní patří USB, HDMI 1.4a, micro USB pro napájení a ještě micro SD pro zvýšení kapacity. Dle zástupce Intelu bude u dalších verzí možné hardware napájet přímo z portu HDMI.

Nezapomnělo se ani na bezdrátová rozhraní, a to klasické Wi-Fi 802.11b/g/n a Bluetooth 4.0. To vše bude mít i plánovaná levnější verze, jež přijde s linuxovým Ubuntu, 8 GB paměti pro data a 1 GB RAM, a to za 89 USD.

Dle Intelu má Compute Stick posloužit jako velmi levný počítač i multimediální přehrávač a společnosti jej mohou využít jako variaci na tenký klient. Co se týče uvedených specifikací, nemusí jít o konečnou verzi. Intel oznámil, že chystá ještě verzi s novějšími Cherry Trail a dokonce také s Core M, což už by bylo mnohem zajímavější. První modely mají vyrazit na trh v březnu.

Zdroj: Tom's Hardware
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře