www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Devil's Canyon doplní výroční odemčené Pentium

Intel Devil's Canyon doplní výroční odemčené Pentium
, , aktualita
Procesory Intel Haswell Refresh mají být na trhu již brzy doplněny zajímavějšími kousky, které známe pod označením Devil's Canyon jako procesory vhodné především pro přetaktování. Ty však doplní také výroční model Pentia.
K oblíbeným
reklama
Procesory Intel Pentium letos tedy slaví již dvacet let a výročním modelem se má stát Pentium G3258. Ten má oficiálně vstoupit na trh na začátku června, na který se chystá další ročník veletrhu Computex. Čínský server VR-Zone již přinesl screenshot z utility CPU-Z, která ukazuje vlastnosti tohoto výročního procesoru.

Název procesoru je uveden sice špatně, ale ve specifikacích je již správné označení G3258. Procesor je vybaven dvěma jádry na 3,2 GHz a grafickým jádrem s 10 shaderovými jednotkami. TDP je přitom 53 W, takže základní specifikace jsou naprosto stejné jako u procesoru Pentium G3420. Nicméně nový G3258 podporuje základní desky s čipovými sadami 8 Series i novými 9 Series a především bude mít odemčený násobič, takže bude vhodný pro přetaktování. To z něj dělá velmi zajímavý procesor a je jen otázkou, na jaké frekvenci bude schopný pracovat.

Na druhou stranu jde stále o levné Pentium, takže se nedočkáme technologií jako Hyperthreading, Turbo Boost, VT-d, AES či AVX instrukcí. Cena bude stanovena na 80 USD.

Co se týče procesorů Devil's Canyon pak zde se nic nemění. Na trh přijde jednak Core i5-4690K se základní frekvencí 3,5 GHz a turbem 3,9 GHz, čtyřmi jádry bez Hyperthreadingu, 6 MB L3 cache a 88W TDP. A pak tu bude také Core i7-4790K s frekvencí 4 až 4,4 GHz, rovněž čtyřmi jádry, ovšem s Hyperthreadingem a 8 MB L3 cache. TDP je stejné a oba tyto procesory přijdou rovněž s odemčeným násobičem. Veškeré informace bychom se měli dozvědět již 2. června, kdy mají být představeny veřejnosti.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD
Americký prezident Joe Biden se už dříve zaměřil na celosvětový problém s nedostatečnou kapacitou produkce počítačových čipů, který ohrožuje řadu dalších odvětví. Nařídil tak podrobné přezkoumání stavu průmyslu a dodavatelských řetězců. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů