www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Devil's Canyon: takt přes 5 GHz a chlazení vzduchem?

Intel Devil's Canyon: takt přes 5 GHz a chlazení vzduchem?
, , aktualita
V červnu se máme dočkat další dvojice nových procesorů Intel Core, které se od nedávno uvedených Haswell Refresh liší tím, že nabídnou podstatně vyšší takty i slib snadného přetaktování. Na co se tedy můžeme těšit?
K oblíbeným
reklama
Mezi nedávno představené procesory Haswell Refresh od Intelu nepatří žádný nový model, který by byl součástí rodiny s označením K, což značí odemčený násobič, a tedy daleko lepší předpoklady pro přetaktování. Intel však na ně nezapomněl a chystá se je vypustit na trh někdy v červnu v podobě modelů Core i7-4790K a Core i5-4690. Nyní je známe pod kódovým označením Devil's Canyon.

Důvod pro to, aby tyto procesory měly své vlastní označení, je ten, že prý byla vybrána zvlášť povedená jádra, která Intel umístil do vylepšeným pouzder, jejichž kontakty mají snést zvýšenou proudovou zátěž. A krom toho byl vybrán lepší teplovodivý materiál umístěný mezi procesor a jeho heatspreader, jak už bylo několikrát uvedeno.

Díky tomu mohl Intel v případě procesoru Core i7-4790K zvolit výrazně vyšší takty, takže tam, kde Core i7-4790 díky Turbo Boost končí, tam model s označením K teprve začíná. Je tedy taktován na základní frekvenci 4 GHz a Turbo Boost zajistí dalších až 400 MHz navíc. Intel tedy poprvé dosáhne hranice 4 GHz, pokud mluvíme o základním taktu. Samozřejmostí je pak podpora Hyperthreadingu, 8 MB L3 cache a řadič pro 1600MHz paměti DDR3.

Core i5-4690K však na druhou stranu nabídne stejné takty jako i5-4690, čili 3,5 GHz v základu a 3,9GHz maximální frekvenci. Nicméně to je stejně jedno, neboť tento procesor je stejně určen pro přetaktování a dle Expreview by oba měly být schopny dosáhnout pracovní frekvence 5 GHz, a to se vzduchovým chlazením. Za zmínku stojí také fakt, že TDP obou procesorů bylo mírně zvýšeno, a to o 4 W na 88 W. Uvidíme snad již brzy na Computexu, jak si tyto procesory povedou. Na trh se mají dostat někdy v polovině června.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane
Soudní proces mezi Elonem Muskem a záchranářem Vernem Unsworthem skončil. Tweet s nařčením z pedofilie soud neshledal takovým, aby Unsworth vyhrál a s tím i získal až 190 mil. USD, které žádal jako odškodnění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
6.12.2019, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
6.12.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů