www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Devil's Canyon: takt přes 5 GHz a chlazení vzduchem?

Intel Devil's Canyon: takt přes 5 GHz a chlazení vzduchem?
, , aktualita
V červnu se máme dočkat další dvojice nových procesorů Intel Core, které se od nedávno uvedených Haswell Refresh liší tím, že nabídnou podstatně vyšší takty i slib snadného přetaktování. Na co se tedy můžeme těšit?
K oblíbeným
reklama
Mezi nedávno představené procesory Haswell Refresh od Intelu nepatří žádný nový model, který by byl součástí rodiny s označením K, což značí odemčený násobič, a tedy daleko lepší předpoklady pro přetaktování. Intel však na ně nezapomněl a chystá se je vypustit na trh někdy v červnu v podobě modelů Core i7-4790K a Core i5-4690. Nyní je známe pod kódovým označením Devil's Canyon.

Důvod pro to, aby tyto procesory měly své vlastní označení, je ten, že prý byla vybrána zvlášť povedená jádra, která Intel umístil do vylepšeným pouzder, jejichž kontakty mají snést zvýšenou proudovou zátěž. A krom toho byl vybrán lepší teplovodivý materiál umístěný mezi procesor a jeho heatspreader, jak už bylo několikrát uvedeno.

Díky tomu mohl Intel v případě procesoru Core i7-4790K zvolit výrazně vyšší takty, takže tam, kde Core i7-4790 díky Turbo Boost končí, tam model s označením K teprve začíná. Je tedy taktován na základní frekvenci 4 GHz a Turbo Boost zajistí dalších až 400 MHz navíc. Intel tedy poprvé dosáhne hranice 4 GHz, pokud mluvíme o základním taktu. Samozřejmostí je pak podpora Hyperthreadingu, 8 MB L3 cache a řadič pro 1600MHz paměti DDR3.

Core i5-4690K však na druhou stranu nabídne stejné takty jako i5-4690, čili 3,5 GHz v základu a 3,9GHz maximální frekvenci. Nicméně to je stejně jedno, neboť tento procesor je stejně určen pro přetaktování a dle Expreview by oba měly být schopny dosáhnout pracovní frekvence 5 GHz, a to se vzduchovým chlazením. Za zmínku stojí také fakt, že TDP obou procesorů bylo mírně zvýšeno, a to o 4 W na 88 W. Uvidíme snad již brzy na Computexu, jak si tyto procesory povedou. Na trh se mají dostat někdy v polovině června.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Nová verze mini PC Gigabyte Brix používá Inter Tiger Lake a Thunderbolt 4 Nová verze mini PC Gigabyte Brix používá Inter Tiger Lake a Thunderbolt 4
Gigabyte uvádí další verzi svých kompaktních desktopů Brix. V nabídce bude několik konfigurací s procesory Intel Core 11. generace a možností rozšíření o externí GPU. Dodávány budou v provedení barebone.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS
Není to dávno, co jsme zaznamenali útok pomocí ransomwaru na německou nemocnici, v důsledku čehož měla zemřít jedna pacientka. Nyní byl napaden řetězec mnoha nemocnic od UHS ve Spojených státech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí
Zákazníci se musí připravit na to, že nové konzole Xbox si rezervují nezanedbatelné procento ze svého 1TB SSD pro systém. Vedle toho se podíváme i na téma dalšího vývoje herních konzolí a jejich možný konec.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync
Společnost AOC si připravila trojici nových monitorů série E2, které sice vyloženě nepatří mezi herní modely, ale i tak všechny podporují Adaptive-Sync, čili primárně FreeSync. Jde o 31,5" a 34" panely. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 % Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 %
Z nové tiskové zprávy se dozvídáme, že Folding@home získává přímou podporu technologie NVIDIA CUDA, z čehož si můžeme slibovat výkonnostní bonus mezi 15 a 30 procenty. Vyšší výkon tak bude k dispozici i pro hledání léku na Covid-19. 
Včera, aktualita, Jan Vítek