www.svethardware.cz
>
>
>

Intel dostal nabídku na stavbu továrny u Mnichova

Intel dostal nabídku na stavbu továrny u Mnichova
, , aktualita
Bylo zřejmé, že pokud si má Intel vybrat nějaké místo v Evropě pro stavbu nové továrny a nemá to být opět Irsko, pak si zvolí zemi a oblast, kde už podobné provozy fungují. Bavorsko a Mnichov mezi takové rozhodně patří. 
K oblíbeným
reklama
Zrovna letos v březnu ohlásila společnost Apple, že v Mnichově postaví za jednu miliardu eur středisko pro výzkum a vývoj. V tomto městě mají také své provozy či zastoupení firmy AMD, NXP Semiconductors, Micron, INOVA anebo Siltronic AG. 
 
 
Nyní ale může jít o velice významný příspěvek do polovodičového průmyslu Mnichova, a sice zbrusu nová a moderní továrna Intelu, kterou chce firma postavit v rámci své nové strategie IDM 2.0, která představuje jednak rozšíření vlastních kapacit, ale také rozšířené využití cizích nebo naopak nabídku vlastních kapacit jiným firmám. 
 
Intel doufá, že na stavbu nové továrny v Evropě získá na pobídkách cca 8 miliard eur, což může být rozděleno především mezi daňové úlevy a přímou investici. Samotná továrna by pak mohla Intel přijít až na 25 miliard dolarů, což by jistě představovalo velice velký provoz srovnatelný možná i s gigafab firmy TSMC. 
 
Bavorská vláda už oznámila, že pro účely Intelu by se mohla hodit nyní opuštěná letecká základna Penzing-Landsberg právě poblíž Mnichova. Nachází se asi 40 km na západ u města Landsberg am Lech prakticky hned vedle dálnice A 96 Mnichov - Memmingen - Lindau. Tento plán podporuje i bavorský Ministr Hospodářství Hubert Aiwanger.
 
Intel sám se ale k tomuto tématu ještě nevyjádřil a dobře víme, že jeho vedení chce oznámit své rozhodnutí do konce tohoto roku, čili času je ještě dost. Ostatně vedle Bavorska má firma prý uvažovat také o stavbě v některé ze zemí Beneluxu, čili v Belgii, Nizozemí či v Lucembursku. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla má rekordní čistý zisk přes 1,1 mld. USD Tesla má rekordní čistý zisk přes 1,1 mld. USD
Společnost Tesla Elona Muska může opět slavit. I když jí mnozí predikovali brzký krach, firma předvedla další rekordní čtvrtletí. Je to dokonce poprvé, co se čistý zisk dle GAAP přehoupl přes hranici 1 mld. USD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla
Federal Aviation Administration (FAA) změnila pravidla pro definici astronautů, a tak Richard Branson i Jeff Bezos a posádky jejich raket podle této novinky ještě nejsou astronauty. Jde o první změnu definice od roku 2004.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů