reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Intel Haswell prý má problémy s USB 3.0

4.3.2013, Jan Vítek, aktualita
Intel Haswell prý má problémy s USB 3.0
Dle zpráv, které měl Intel zaslat svým partnerům, by platforma Haswell měla mít problémy s rozhraním USB 3.0. Můžeme v tom vidět jistou paralelu v problémech čipové sady Cougar Point pro procesory Sandy Bridge, která měla v první verzi vadné...
Dle zpráv, které měl Intel zaslat svým partnerům, by platforma Haswell měla mít problémy s rozhraním USB 3.0. Můžeme v tom vidět jistou paralelu v problémech čipové sady Cougar Point pro procesory Sandy Bridge, která měla v první verzi vadné rozhraní SATA 3 Gbps.

Ovšem tomto případě se problém týká rozhraní USB 3.0 a probuzení ze spánkového režimu S3. V takovém případě můžeme zažít problémy s úložnými zařízeními, která jsou právě připojena v portu USB 3.0 a už před uspáním počítače jsme měli otevřený nějaký soubor, jenž je na nich uložen. Takový soubor, ať už jde o video, audio, dokument či něco jiného, pak "zamrzne", čili počítač jej nebude schopen dále číst.

V praxi to tedy znamená, že pokud jste třeba přehrávali z flash disku video, to po probuzení počítače nebude pokračovat dále. Bude nutné video načíst znovu, popřípadě i ukončit a znovu spustit přehrávač. Tato chyba by tedy neměla ohrozit samotná data a představuje "pouze" nepříjemnosti a zdržení.

Nicméně Intel se měl na přímý dotaz ohledně těchto problémů vyjádřit tak, že jednak nebude komentovat takové zprávy o produktech, které zatím nejsou na trhu, ovšem platforma Haswell je stále plánována pro představení v polovině tohoto roku.

Zdroj: techPowerUp, Hardware.info
reklama