www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel hlásí, že herní Xe-HPG DG2 testuje ve svých laboratořích

Intel hlásí, že herní Xe-HPG DG2 testuje ve svých laboratořích
, , aktualita
Společnost Intel se bohužel jen letmo zmínila o svých nových grafických čipech DG2, čili Xe-HPG, které už se mají uplatnit na výkonných herních grafických kartách. Dozvídáme se, že ty už existují a jsou testovány v laboratořích Intelu. 
K oblíbeným
reklama
Intel Xe-HPG (DG2) se tak rozhodně na trh ještě nechystá a lze si představit, že se dočkáme spíše až někdy na jaře. Vedle toho ale Intel začíná už nabízet v mobilním světě grafiky Iris MAX, což není nic jiného než DG1 s 98 EU, a tedy čipy Xe-LP. Jedná se o vůbec první samostatné GPU firmy Intel po více než 20 letech, ovšem v dnešní době jde z hlediska výkonu jen o low-end.
 
Intel DG1 - Iris MAX
 
Daleko zajímavější tak budou Xe-HPG, které ještě nedostaly svou obchodní značku, na to je ostatně ještě brzy. 
 
 
Xe-HPG jsou tak zatím k dispozici jen jako velice rané verze čipů, které se povedlo v laboratořích Intelu poprvé zapnout. A pokud víme, Intel uváděl, že právě tyto čipy nechá vyrábět jinou firmou, přičemž v úvahu připadá už leda Samsung, anebo TSMC a proces 7nm třídy. 
 
Bob Swan (Intel CEO) už pak jen potvrdil, že Xe-HPG budou výkonná GPU pro nadšence a hráče a že opravdu budou vyráběna mimo továrny Intelu, ale kde, to jsme se nedozvěděli. Iris MAX tak může být po mnoha letech první samostatné GPU Intelu, ale Xe-HPG bude zase první zásadní produkt, který si Intel nechá vyrábět jinde než ve svých provozech. 
 
Nic nového o architektuře či očekávaném výkonu Xe-HPG jsme se ale nedozvěděli, takže si musíme počkat. Možná že na CES 2021 Intel prozradí více, i když je už dávno jasné, že doba velkých oznámení, s nimiž výrobci čekali na významné veletrhy a jiné akce, je už pryč a možná se nikdy nevrátí.  
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala