www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel Ice Lake-SP nabírají zpoždění, výrobci serverů odkládají nové modely

Intel Ice Lake-SP nabírají zpoždění, výrobci serverů odkládají nové modely
, , aktualita
Intel dle dvou zpráv serveru DigiTimes nabírá další zpoždění, a to se tentokrát bude týkat 10nm procesorů Ice Lake-SP. Ty by měly konečně nabídnout výrazný pokrok oproti dosavadním 14nm modelům, ale dle všeho letos ještě nebudou. 
K oblíbeným
reklama
Intel Ice Lake-SP měly dorazit na trh ještě letos jako vůbec první 10nm procesory, které nebudou určeny pro notebooky či obecně mobilní počítače. Svým způsobem tak nás měl Intel přesvědčit, že je schopen na 10nm technologii už vyrábět i velké, výkonné a žravé čipy, abychom pak už mohli očekávat i první 10nm desktopovou generaci. Tedy až po 14nm Rocket Lake-S. Nyní to tak vypadá, že toho letos ještě schopen nebude a to je další voda na mlýn firmy AMD. 
 
 
Máme tu tak další z řady zpoždění spojených s 10nm procesem, jenž tak už zcela zřejmě představuje největší fiasko v dějinách Intelu. Ten tím navíc nepotěší ani výrobce serverů, kteří s procesory Ice Lake-SP počítali a dle DigiTimes jsou nuceni tomu přizpůsobit své plány. Jednoduše musí na nové procesory Intelu počkat, a tedy i pozdržet svou výrobu, takže to znamená i pro ně celkově slabší čtvrtý kvartál, než mohli předpokládat. 
 
Dle tchaj-wanské mutace serveru DigiTimes pak můžeme očekávat, že Ice Lake-SP budou zpožděny alespoň o jeden celý kvartál, takže je lze očekávat někdy v prvním kvartálu příštího roku. 
 
Vedle toho tu ale máme alespoň záznam o celkově 16jádrovém (16C/32T) procesoru Intel Alder Lake, který bude mít dle očekávání 8 velkých jader Golden Cove a 8 malých Gracemont. Viz TUM_APISAK na Twitteru.
 
 
Golden Cove by měly mít 1,25 MB L2 cache na jádro a celý procesor pak 30 MB sdílené L3 cache. Alder Lake mají do desktopů dorazit právě až po procesorech Rocket Lake, jež by Intel mohl vyslat na trh už v dohledné době, a to někdy na přelomu tohoto a nového roku. Zatím ale nic nenasvědčuje, že by se něco takového chystalo. Rocket Lake se už samozřejmě objevily podobně jako nyní Alder Lake, ale to je zatím vše.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů