www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel investuje 7 miliard dolarů do nové Fab na 7nm čipy

Intel investuje 7 miliard dolarů do nové Fab na 7nm čipy
, , aktualita
Intel ještě nevypustil do světa první 10nm procesory, ale už je pochopitelně třeba jednat ohledně další generace, kterou budou 7nm čipy. Právě pro ně bude určena arizonská Fab 42, která přinese mnoho pracovních příležitostí.
K oblíbeným
reklama
Intel tak už oznámil, že do továrny Fab 42 v arizonském Chandleru investuje celých sedm miliard dolarů, aby ji připravil pro výrobu 7nm čipů. Oznámil to samotný CEO společnosti Brian Krzanich po boku prezidenta Donalda Trumpa v Bílém domě, který rovněž dodal, že to pro Spojené státy bude znamenat vytvoření 10.000 nových pracovních míst.

Zmíněno bylo i nadálé pokračování Mooreova zákona, i když ten se nyní už smrskl spíše na snahu zajistit budoucnost křemíkových technologií, které se už pomalu přibližují svým fyzikálním limitům. Brian Krzanich nezapomněl připomenout, že si tím Intel zajistí svou pozici globálního technologického lídra.

Intel se také pochlubil, že tato několikamiliardová investice mu zajistí i přední místo mezi technologickými firmami, které investují na americké půdě. Třeba v roce 2015 to bylo 5,1 miliard a po celém světě pak v rámci výzkumu a vývoje 12,1 miliard, což v tomto měřítku řadí Intel na celkově 3. místo. V USA také Intel zaměstnává na 50.000 lidí, i když řada z nich v minulém roce při restrukturalizaci firmy o svou práci přišla. Intel ale také odhaduje, že jeho podniky nepřímo zajišťují práci pro dalších půl milionu zaměstnanců různých dodavatelských firem, apod.

Fab 42 má být dokončena a v provozu v horizontu 3 až 4 let. Uvidíme, zda to bude stačit na to, aby Intel nepředhonil třeba Samsung, TSMC nebo GlobalFoundries.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář