www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel k procesorům Haswell přibalí podporu DirectX 11.1

Intel k procesorům Haswell přibalí podporu DirectX 11.1
, , aktualita
Společnost Intel má sice na seznamu pro tento rok vypuštění procesorů Ivy Bridge, o nichž nám zanedlouho budou novinky koukat i z uší, ovšem my se nyní krátce zaměříme na jejich následovníky označované jako Haswell, o nichž byla řeč již...
reklama
Společnost Intel má sice na seznamu pro tento rok vypuštění procesorů Ivy Bridge, o nichž nám zanedlouho budou novinky koukat i z uší, ovšem my se nyní krátce zaměříme na jejich následovníky označované jako Haswell, o nichž byla řeč již dříve. Ty tedy přijdou dle plánu v roce 2013.
Zdroj obrázku: DonanimHaber.com


V těchto dnech se objevují zprávy především o jejich grafické součásti, tedy integrovaném GPU (iGPU) a vypadá to, že Intel plánuje představit něco, co by se potenciálně mohlo pustit do křížku s APU od AMD. iGPU v Haswell má podporovat DirectX 11.1, OpenCL 1.2, a fungovat tedy i jako GPGPU. Přijít nemáme ani o podporu stereoskopického 3D v podobě standardu Auto-Stereoscopic 3D (AS3D), jenž má přinést Blu-ray 3D a trojrozměrné fotografie pro masy.

Novinkou bude rovněž jistá funkce "digital display repartition", jež způsobí to, že obrazové výstupy nebudou potřebovat PCH a rozhraní Flexible Display. U procesorů Haswell budou obrazové výstupy jednoduše přímo spojeny s procesorovým socketem a PCH se se svým RAMDAC postará jen o analogový výstup D-Sub. Tím se vyřeší problém s úzkým hrdlem propustnosti a také rušením, jež by mohlo ovlivnit RAMDAC umístěný v procesoru.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek