reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Intel k procesorům Haswell přibalí podporu DirectX 11.1

, , aktualita
Intel k procesorům Haswell přibalí podporu DirectX 11.1
Společnost Intel má sice na seznamu pro tento rok vypuštění procesorů Ivy Bridge, o nichž nám zanedlouho budou novinky koukat i z uší, ovšem my se nyní krátce zaměříme na jejich následovníky označované jako Haswell, o nichž byla řeč již...
Intel k procesorům Haswell přibalí podporu DirectX 11.1
Společnost Intel má sice na seznamu pro tento rok vypuštění procesorů Ivy Bridge, o nichž nám zanedlouho budou novinky koukat i z uší, ovšem my se nyní krátce zaměříme na jejich následovníky označované jako Haswell, o nichž byla řeč již dříve. Ty tedy přijdou dle plánu v roce 2013.
Zdroj obrázku: DonanimHaber.com


V těchto dnech se objevují zprávy především o jejich grafické součásti, tedy integrovaném GPU (iGPU) a vypadá to, že Intel plánuje představit něco, co by se potenciálně mohlo pustit do křížku s APU od AMD. iGPU v Haswell má podporovat DirectX 11.1, OpenCL 1.2, a fungovat tedy i jako GPGPU. Přijít nemáme ani o podporu stereoskopického 3D v podobě standardu Auto-Stereoscopic 3D (AS3D), jenž má přinést Blu-ray 3D a trojrozměrné fotografie pro masy.

Novinkou bude rovněž jistá funkce "digital display repartition", jež způsobí to, že obrazové výstupy nebudou potřebovat PCH a rozhraní Flexible Display. U procesorů Haswell budou obrazové výstupy jednoduše přímo spojeny s procesorovým socketem a PCH se se svým RAMDAC postará jen o analogový výstup D-Sub. Tím se vyřeší problém s úzkým hrdlem propustnosti a také rušením, jež by mohlo ovlivnit RAMDAC umístěný v procesoru.

Zdroj: techPowerUp
reklama
reklama
reklama