reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Intel koupil Saffron, chce vlastní cognitive computing

, , aktualita
Intel koupil Saffron, chce vlastní cognitive computing
Intel oznámil akvizici Saffronu, společnosti, která se věnuje cognitive computingu. Chce s jeho pomocí uspět v oblasti umělé inteligence a strojového učení v řadě oblastí. Jednou z nich je i internet věcí.
Intel koupil Saffron, chce vlastní cognitive computing
Intel je další společností, která chce vsadit na cognitive computing. Tento pojem se obvykle nepřekládá a označuje jednu z oblastí umělé inteligence. Jde o snahu napodobit lidské kognitivní schopnosti především v oblasti učení a úsudku. Už dříve se na tomto poli začalo angažovat IBM (superpočítač a cloud Watson), nebo třeba Google.

Saffron je mladý startup, který se věnuje aplikaci cognitive computingu zahrnující sběr či spíše výběr dat a jejich uměle inteligentní vyhodnocování s cílem podpořit rozhodovací procesy v podnicích různého typu. Aspoň tak nějak to popsal Intel v tiskové zprávě. Jednou z možných aplikací je také internet věcí, kde se už dlouho očekává budoucí velký růst tohoto segmentu ICT odvětví.

Intel stručně popsal své důvody pro nákup Saffronu takto: „Vidíme příležitost uplatnění cognitive computingu nejen na vysoce výkonných serverech zpracovávajících podniková data, ale také na nových spotřebních zařízeních, která potřebují vidět, rozumět a interpretovat komplexní informace v reálném čase“.


Saffron - ilustrace


Intel vidí roli Saffronu v rámci svého podnikání takto: „Saffron bude i nadále růst ve svém stávajícím, samostatném podnikání, stejně jako přispěje svou technologii k úsilí a platformám Intelu zahrnujícím nová zařízení, big data, kybernetickou bezpečnost, zdravotní péči a internet věcí.

Saffron se stane součástí New Devices Group v rámci struktur Intelu. Intel tak sází na růst poptávky v oblasti umělé inteligence a současně diverzifikuje portfolio svých produktů a obohacuje je o prvky uměle inteligentního software a souvisejících služeb. Pokud uvážíme zejména oblast internetu věcí, jde potenciálně o skutečně obrovský trh a Intel by jistě rád patřil mezi vítěze také v tomto segmentu.

Ale ani ostatní uvedené oblasti nepředstavují zrovna malé segmenty odvětví informačních a komunikačních technologií. Současně tak může nepřímo podpořit poptávku po svých serverových řešeních, která poslední dobou generují stále větší díl jeho příjmů, zatímco poptávka a příjmy z běžných PC již dlouho postupně klesají.

A může tak dodat „inteligenci“ svému hardwaru, který jistě pro internet věcí chystá. Celkově jde o velice rozumný tah. Jednak, jak už jsem napsal, diverzifikuje portfolio svých produktů a služeb, jednak využívá své kapitálové zásoby k velmi chytré investici. Aspoň tak mi to připadá v kontextu dostupných informací o této akvizici.

Zdroj: PC World
reklama
reklama
reklama