www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel, LG a QNAP ukázali nové produkty s Thunderboltem 2

Intel, LG a QNAP ukázali nové produkty s Thunderboltem 2
, , aktualita
Intel si pro akci National Association of Broadcasters (NAB) 2015 ve spolupráci s jinými firmami přichystal novinky, které využívají rozhraní Thunderbolt 2. Jedná se o LCD 31MU97Z od LG nebo také NAS od QNAP.
K oblíbeným
reklama
Každoroční show National Association of Broadcasters (NAB) vždy ukáže několik novinek od různých výrobců a nyní se na ni sešla dvě zařízení vybavená rozhraním Thunderbolt 2, které vyvinula společnost Intel. Není tedy divu, že i on se takové produkty snaží propagovat a cílí především na profesionály. Však právě ti mohou plně využít možností rozhraní Thunderbolt 2 a ostatní běžní uživatelé si vystačí spíše s klasickým USB či jinými rozhraními, které v sobě Thunderbolt nese. Toto rozhraní ve své aktuální druhé verzi má maximální propustnost 20 Gbps díky spojení dvou 10Gbps kanálů, takže mu nedělá žádný problém přenášet obraz v rozlišení 4K.

Uživatelé mohou navíc na sebe navěsit až šest zařízení, jako jsou 4K monitory či úložná zařízení, neboť přes jeden kabel tečou data rozhraní DisplayPort i PCI Express. A právě o těchto zařízení se budeme bavit, protože mezi ně patří i monitor LG Electronics 31MU97Z. Ten nabídne velkou 31" obrazovku typu IPS s rozlišením 4K, která bude zvláíště vhodná pro zpracování videa. A rozlišením 4K zde myslíme opravdové, čili 4096 x 2160, ne pouze Ultra HD (3840 x 2160), takže poměr stran je zde 17:9. Ostatní specifikace ale LG ještě nezveřejnilo, tedy až na to, že monitor je vybaven dvěma porty Thunderbolt 2, takže tu není vyžadován žádný adaptér nebo dokovací stanice.

Dalším produktem je NAS od firmy QNAP, a to konkrétně celá řada Thunderbolt NAS. Tato zařízení také nesou dva porty Thunderbolt 2 jako alternativu k 10Gb Ethernetu, díky nimž není žádný problém s přenášením dostatečného objemu dat, který umožní přehrávání 4K videa. QNAP ale také tyto produkty ještě oficiálně nepředstavil, takže nejsou známy veškeré detaily.

Tím to ovšem nekončí. S rozhraním Thunderbolt 2 přichází na trh třeba také nové úložiště LaCie Rugged Thunderbolt s 1TB SSD, mediální stanice Pegasus2 R2+ RAID 0/1, Sonnet Fusion PCIe Flash Drive v kapacitě 256 a 512 GB a také JMR PCIe Flash Drive s kapacitami 128, 256 a 512 GB, který je založen na SSD s rozhraním M.2.

Uvidíme tedy, zda Intel nebude v příští generaci čipových sad 100 Series své rozhraní nějak protežovat, ovšem vzhledem k zaměření Thunderboltu asi nepůjde o to, že by Intel chtěl přímo konkurovat rozhraní USB.

Zdroj: tomshardware.com
reklama
Nejnovější články
Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů Intel má firmě VLSI zaplatit 2,2 miliardy dolarů za porušení patentů
A výsledná částka může být ještě mnohem vyšší, neboť VLSI žaluje firmu Intel ve více státech, přičemž ten se pochopitelně brání a chystá se odvolat. O co konkrétně v tomto případu ovšem jde a které patenty měly být porušeny?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál? Evropská družice si našla Perseverance na povrchu Marsu, kde přesně přistál?
Dobře víme, že rover NASA Perseverance se trefil na předem určené místo přistání v kráteru Jezeru, ovšem kde to přesně je? Na to se můžeme nyní podívat i díky tomu, že si rover i další části sestupového zařízení našla družice TGO. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představilo tři pracovní monitory řady P2 AOC představilo tři pracovní monitory řady P2
AOC uvádí na trh tři nové monitory řady P2. Bude obsahovat dva nové 31,5" modely U32P2 a Q32P2, kde ten první nabídne UHD 4K rozlišení, druhý zas 75Hz frekvenci. Rozlišením 4K bude disponovat i 28%" verze U28P2A.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Včera, aktualita, Jan Vítek