www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel LGA 1700 se ukázal, jaké má specifikace a kolik vůbec nese pinů?

Intel LGA 1700 se ukázal, jaké má specifikace a kolik vůbec nese pinů?
, , aktualita
Již brzy nastane další obměna procesorových patic Intelu s tím, že nyní se objeví model, který dostane skutečně řádný příděl pinů navíc. Bude jich rovných pět set, což si již vyžádá i celkově větší plochu procesorového pouzdra. 
K oblíbeným
reklama
Intel LGA 1700 má být na nových základních deskách k dispozici přibližně od poloviny listopadu, přičemž nyní si už nové procesory se starými určitě nespleteme a nebudeme ani potřebovat klíče po stranách jejich substrátových destiček. Samotná patice bude také k desce přichycena už čtyřmi šroubky namísto třech, ale jinak bude její provedení velice podobné s odklopným rámečkem pro zajištění procesoru. 
 
 
Patici LGA 1700 by měly krom Alder Lake-S používat přinejmenším ještě jejich nástupci v podobě Raptor Lake-S a dále se uvidí, zda se s ní spokojí také Meteor Lake-S. Možné to je, neboť ten bude pochopitelně stále využívat paměti DDR5, ale uvidíme, co všechno přinese hlavní novinka této generace, a sice rozdělení procesoru na tři samostatně vyráběné čipy. 
 
 
Na druhou stranu, nová patice nese jasné označení LGA-17xx/LGA-18xx, čili jako taková nakonec může nést ve skutečnosti ještě o 100 pinů více, což jen zvyšuje pravděpodobnost jejího nasazení nad rámec pouhých dvou procesorových generací. Ale to samozřejmě neznamená, že by se o pak dala automaticky očekávat rozšířená kompatibilita i samotných desek, jde tu spíše jen o chladiče. 
 
A právě o ty půjde i nyní, neboť pro Alder Lake-S budeme potřebovat nový montážní mechanismus a vyhovovat nemusí kvůli celkově větším procesorům ani chladiče s obzvlášť malou základnou.
 
Dle specifikací je rozměr Z (výška povrchu heatspreaderu nad základní deskou) 6,5 až 7,5 mm a montážní otvory v desce budou rozmístěny do čtverce z hranou 78 mm. Dozvídáme se také, že těžiště montovaného chladiče by mělo být ve výšce maximálně 25,4 mm od heatspreaderu, čili přesně jeden palec a to nevypadá zrovna reálně, pokud jde o věžovité modely. Ale z toho si nemusíme dělat hlavu, ostatně řada chladičů překročí také celkovou maximální hmotnost, a to 950 gramů. 
 
Zdroj: Bilibili


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry Blue Origin zveřejnila termín dalšího letu a odhalila dva pasažéry
Společnost Blue Origin má naplánován druhý let s posádkou. Nyní už jsou známa jména dvou ze čtyř vesmírných turistů, kteří se jako další v modulu vyneseném raketou New Shepard podívají nad hranici vesmíru.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu Křemíkové solid-state baterie od LG Energy ukazují možnou cestu
Křemík sice vypadá být slibným materiálem pro akumulátory budoucnosti, stále má ale nemálo problémů. LG Energy a University of California San Diego ukazují, že se některé z nich daří odstraňovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050 TSMC slibuje dosáhnout uhlíkové neutrality do roku 2050
Společnost TSMC si stanovila lhůtu třech dekád na to, aby dosáhla cíle uhlíkové neutrality, což tak má splnit do roku 2050. V případě výroby čipů tak jde především o přímou spotřebu elektrické energie, ale také o výstavbu nebo spotřebu vody.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí Létající mikročipy mohou sledovat kvalitu vzduchu i šíření nemocí
Sotva milimetr či dva jsou velká nová bezdrátová elektronická zařízení, o nichž si inženýři z Northwestern University slibují obrovskou škálu možností využití. K čemu mohou být tato elektronické létající "semínka" využita? 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Smrt na Marsu: co se stane s tělem? Smrt na Marsu: co se stane s tělem?
Pokud či spíše až se lidé dostanou na Mars, bude třeba řešit i takovou otázku, co udělat s tělem zesnulého a jaké dopady budou mít různá rozhodnutí. Co se ale vůbec stane s tělem, které bychom nechali svému osudu?
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů