www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel má vzorky Optane SSD s PCIe 4.0, nemá pro ně ale CPU

Intel má vzorky Optane SSD s PCIe 4.0, nemá pro ně ale CPU
, , aktualita
Intel pracuje na nové generaci extrémně rychlých SSD disků Optane, které dostávají rychlejší rozhraní PCIe 4.0. Má to ale problém. Intel prozatím nemá běžná CPU, která by toto rozhraní podporovala a nový Optane tak na plné rychlosti poběží jen s AMD.
K oblíbeným
reklama
Na Twitteru Franka Obera z Intelu se objevila nabídka k zaslání vzorků nové generace SSD disků Intel Optane, které využívají extrémně rychlé paměti 3D XPoint a nejnovější generaci rozhraní PCI-Express 4.0. Vývojářům tak nabízí možnost otestovat si výkon jejich aplikací s nejnovějším hardwarem, nicméně má to jeden (pro Intel nepříjemný) háček. Pokud nepočítáme speciální Intel Stratix 10, tak Intel prozatím nemá na trhu procesor, který by podporoval PCIe 4.0 a vývojáři tak k testu plného potenciálu nových SSD budou muset využít např. nové platformy od konkurenčního AMD.
 
Intel Optane SSD 905P
 
Disky pochopitelně poběží i s Intelem, v takovém případě ale nebude využito PCIe 4.0, ale jen PCIe 3.0, takže by celý test postrádal smysl. Nové rozhraní by se ale konečně mělo objevit v nových CPU od Intelu, konkrétně ještě před koncem letošního roku by mělo jít o mobilní čipy Tiger Lake a počátkem příštího roku pak přijde i do desktopových Rocket Lake. Intel tak bude mít za AMD více než rok zpoždění. Je docela dobře možné, že nové disky Optane SSD s PCIe 4.0 se objeví až v době, kdy Intel uvede i první procesory podporující toto rozhraní. Otázkou zůstává také to, jak moc bude zachována kompatibilita rozhraní napříč různými sockety.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5 Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5
Malinké počítače jako Raspberry Pi dostaly velmi zajímavou konkurenci, Aaeon PICO-WHU4. Při malých rozměrech překvapí velmi výkonným hardwarem. Je tu totiž 4jádrový procesor Intel Core i5 a podporuje až 16 GB paměti RAM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek4 komentáře