Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Intel Medfield: útok na ARM na poli tabletů/smartphonů

28.12.2011, Jan Vítek, aktualita
Intel Medfield: útok na ARM na poli tabletů/smartphonů
Server VR-Zone zjistil zajímavé informace o chystaných SoC Intel Medfield, které byly již dříve představeny jako konkurence pro čipy ARM využívané v chytrých telefonech a tabletech. Intel dle vlastních slov kvůli vývoji Medfieldu prodělal...
Server VR-Zone zjistil zajímavé informace o chystaných SoC Intel Medfield, které byly již dříve představeny jako konkurence pro čipy ARM využívané v chytrých telefonech a tabletech. Intel dle vlastních slov kvůli vývoji Medfieldu prodělal celkem zásadní interní restrukturalizaci, kdy čtyři divize spojil v jednu - Ultra-Mobility, Mobile Wireless, Mobile Communications a Netbook & Tablet PC se tak spojily do Mobile and Communications, kterou vedou Mike Bell a Hermann Eul.

A právě prvním produktem, s nímž má Mobile and Communications přijít, bude 32nm čip Medfield, jehož konkurencí budou procesory Apple A-Series, NVIDIA Tegra, Qualcomm Snapdragon, Samsung Exynos, Texas Instruments OMAP a další podobné. Z těchto jmenovaných je právě jen Exynos nyní vyráběn pokročilým 32nm procesem.

Intel Labs již prý mají prototyp tabletu, v němž je ukryt 1,6GHz Medfield SoC, 1 GB paměti LP-DDR2 (LP ne jako Low Profile, ale Low Power), dále čip pro WLAN, Bluetooth a FM rádio, slot pro eMMC či micro SD a 10,1" obrazovka s rozlišením 1280 x 800. Prototyp byl již podroben benchmarkům pod OS Android Honeycomb (prodejní verze budou s Android 4.x - Ice Cream Sandwich) a v Caffeine 3 dosáhl cca 10500 bodů. Pro porovnání, NVIDIA Tegra 2 byla ohodnocena 7500 body (to už je ale samozřejmě starší řešení dnes nahrazované Tegrou 3 Kal-El), Snapdragon MSM8260 získal 8000 bodů a Exynos 8500 bodů.

Se spotřebou je to již horší, protože činí 2,6 W v klidu (Intel se chce dostat na 2 W) a 3,6 W při přehrávání videa v 720p, což se má u finální verze srazit o watt. Intel se chystá o Medfieldu více hovořit na nadcházejícím CES 2012, takže nebude trvat dlouho a dozvíme se více.

Zdroj: VR-Zone