www.svethardware.cz
>
>
>

Intel možná chystá největší akvizici ve své historii, kupuje výrobce čipů Altera

Intel možná chystá největší akvizici ve své historii, kupuje výrobce čipů Altera
, , aktualita
Šíří se spekulace o tom, že se Intel chystá převzít výrobce čipů Altera, a to za částku 10 miliard amerických dolarů. Na informace již reagoval akciový trh skokovým nárůstem cen akcií obou společností.
K oblíbeným
reklama
Pokud se zprávy potvrdí, půjde o největší výdaj Intelu v jeho historii. Zatím drží prvenství nákup bezpečnostní společnosti McAfee z roku 2011, za kterou Intel zaplatil 7,7 miliardy. Nedávno Intel snížil téměř o miliardu svůj odhad zisků za první čtvrtletí letošního roku s odůvodněním, že spousta menších firem upouští od upgradu svých osobních počítačů. Obecně Intelu trh s desktopovými čipy, kterému Intel kraluje, začíná být malý. Generální ředitel společnosti Intel Brian Krzanich již naznačil, že budoucnost společnosti vidí v hledání nových trhů a technologií.

Společnost Altera je jedním ze dvou největších výrobců FPGA programovatelných čipů, které našly velké uplatnění v mobilních bezdrátových sítích, v armádě a dalších průmyslových odvětvích. Více než dvě třetiny zisků společnosti pochází od velkých telekomunikačních společností, armády či leteckého průmyslu. To je přesně oblast trhu, kde se zatím Intel výrazněji neangažuje.

Akvizice společnosti, jako je Altera, je tedy pro Intel víceméně logickým krokem. Zpráva o převzetí nebyla zatím oficiálně potvrzena ani jednou stranou, nicméně informovala o ní řada zejména ekonomických zdrojů.

Spekulace skokově zvýšily ceny akcií Intelu o víc než 6 %, ale na druhou stranu zvýšily i cenu společnosti Altera, a to téměř o 30 %.

Zdroj Fudzilla
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře