www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel musí platit za manipulování s benchmarky

Intel musí platit za manipulování s benchmarky
, , aktualita
Soud ve spojených státech rozhodl ve sporu Skold vs. Intel v neprospěch firmy Intel, které nařídil zaplatit 15 dolarů každému zákazníkovi, jenž si v určitém období pořídil počítač s procesorem Intel Pentium 4.
K oblíbeným
reklama
Soud tak potrestal Intel za to, že manipulovat a ovlivňoval benchmarky ve prospěch svých procesorů Pentium 4 první generace, přičemž do případu byla zatáhnuta také společnost HP, která měla v této činnosti Intelu napomáhat. Intel tak souhlasil s tím, že koncovým uživatelům a nevýdělečným organizacím zaplatí 15 dolarů, ale odmítl, že by byl odpovědný za nějaké pochybení. Krom kompenzací však také souhlasil s tím, že věnuje 4 miliony dolarů neziskovým vzdělávacím organizacím.

O svých 15 dolarů se mohou přihlásit občané USA, kteří si v období mezi 20. listopadem 2000 a 31. prosincem 2001 pořídili procesor Pentium 4 nebo počítař s tímto procesorem. Dále se to týká období 1. ledna až 30. června 2002 a procesorů Pentium 4 "Willamette" či Pentií 4 s taktem pod 2 GHz. Zájemci o kompenzaci se musí sami přihlásit a požádat o svých 15 dolarů a případně se mohou s Intelem začítu u soudu hádat sami, ale o to musí požádat do 15. prosince.

Firmu Intel toto soudní rozhodnutí asi moc bolet nebude, ale otázkou je to, kolik "poškozených" se přihlásí. Ti totiž nemusí dodat žádný důkaz o tom, že si PC s uvedenými procesory skutečně pořídili. Stačí, když vyplní své jméno a další osobní údaje, značku počítače, přibližné datum jeho koupě, název prodávajícího a město a stát, kde v té době bydleli. Musí ale souhlasit, že uvedené informace jsou pravdivé, jinak se vystavují udělení pokuty.

Když si vzpomeneme na roky 2000 a 2001, pak je zřejmé, o čem celý případ je. V té době měla firma AMD na trhu své velmi úspěšné procesory Athlon "Thunderbird", Athlon XP "Thoroughbred" a z nich vycházející procesory Sempron, jež byly obecně výkonnější než Intely postavené na neúspěšné architektuře Netburst. Tu posléze nahradily již daleko úspěšnější Core 2 a pak už následoval nástup procesorů Core i3/i5/i7.

Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry Diablo II: Resurrected dovolí použít uložené pozice z původní 20 let staré hry
Už dobře víme, že Blizzard chystá remaster legendární hry Diablo II. Ponese název Diablo II: Resurrected a bude natolik spřízněná s původní hrou, že dokonce dovolí použít uložené pozice staré i více než 20 let.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář