www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel odhalil novou generaci Optane a 3D NAND SSD

Intel odhalil novou generaci Optane a 3D NAND SSD
, , aktualita
Intel na včerejší události Memory and Storage Moment 2020 představil své nové generace úložných produktů a představil jich celkem šest. Jedná se o tři SSD s paměťmi 3D NAND Flash a o další tři SSD s Optane. 
K oblíbeným
reklama
Intel tak přináší na trh další produkty pro ukládání dat, které připravil už bez přispění Micronu, ale vypadá to, že ona trojice produktů založená na pamětech 3D NAND Flash bude jeho poslední. Intel totiž prodává svou NAND Flash divizi i s příslušnou továrnou firmě SK Hynix a dále chce sám vyrábět už jen produkty Optane, respektive SSD založené na pamětech 3D XPoint. 
 
 
Intel se také pochopitelně s těmito novinkami zaměřuje především na podniky či servery, ale v obou soudcích máme i jednu takovou, která je zajímavá pro běžné zákazníky. Pokud jde o klasická SSD, všechna nová začala využívat 144vrstvé paměti TLC či QLC NAND Flash. Máme tu jednak SSD D7-P5510 s NVMe a TLC paměťmi, vedle nějž tu je také SSD D5-P5316 s paměťmi QLC. Pro běžné spotřebitele je ale určen Intel SSD 670p, který naváže na starší modely 665p a 660p. 
 
SSD 670p nabídne zbrusu nový kontroler, systém zabezpečení Pyrite 2.0 a také nový algoritmus pro dynamické nastavení kapacity SLC cache. Jedná se ale stále o SSD pro PCIe 3.0, takže nepůjde o žádný trhač asfaltu. S kapacitami do 2 TB bude k dispozici od prvního kvartálu příštího roku. 
 
 
Novinky v rámci Intel Optane zahrnují jednak datacentrové modely Optane SSD P5800X s druhou generací 3D XPoint a pak také očekávané Crow Pass, čili Optane Persistent Memory 300 Series 3D XPoint na modulech DIMM. Pro běžné zákazníky si Intel připravil Optane Memory H20, což je ovšem ve skutečnosti SSD mixující 144vrstvé 3D NAND Flash a 3D XPoint. 
 
Jde tak o nástupce hybridních Optane Memory H10 určené pro tenké a lehké notebooky, ovšem i zde jde o produkt pro rozhraní PCIe 3.0, který navíc bude přímo vyžadovat 11. generaci Core U a čipové sady Intel 500 Series. Navíc si tyto produkty nebudeme moci pořídit na volném trhu, budou k dostání jen pro OEM, čili koncový zákazník se k nim dostane jen v nově pořízeném počítači. 
 
Optane Memory H20 budou vybaveny 0,5 nebo 1 TB paměti NAND Flash a v obou případech pak 32 GB 3D XPoint. K dispozici budou od druhého kvartálu příštího roku. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala