www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel oficiálně představil Rocket Lake-S a ukázal herní benchmarky

Intel oficiálně představil Rocket Lake-S a ukázal herní benchmarky
, , aktualita
Jak se skutečně dalo očekávat a také jsme o tom psali, Intel se pokouší vzít si zpět vedoucí pozici výrobce nejvýkonnějších herních procesorů. Není tak divu, že zatím jediné oficiální benchmarky, které byly zveřejněny, jsou herní. 
K oblíbeným
reklama
Intel tak oficiálně představil nové procesory Rocket Lake-S, a to nejen ty, ale o tom až později, přičemž ty zatím skutečně jen představil a na trh je vypustí dle plánu až v březnu a spíše k jeho konci. 
 
 
Takže co nám Intel přichystal? V podstatě to, co jsme očekávali, takže Rocket Lake-S jsou stále 14nm procesory, ovšem s novými jádry Cypress Cove, která nabízí až o 19 procent vyšší výkon na takt. Jsou ale také větší a žravější, takže namísto deseti, jak Intel nejspíše původně plánoval, jich dostaneme maximálně osm. 
 
Vedle toho tu pak máme zbrusu novou integrovanou grafiku, která již patří do generace Xe a jako třetí velká novinka je tu Intel Deep Learning Boost, čili instrukce pro AI. Dále se dozvíme o taktech až 5,3 GHz, o čemž jsme už také věděli, pak tu máme podporu pamětí DDR4-3200, které jsou už dávno běžně, nabídka linek PCIe se rozrostla o čtyři určené pro přímé napojení SSD a už jde o verzi 4.0 a potvrzuje se zpětná kompatibilita se staršími deskami se 400 Series, stejně jako nové desky s 500 Series. 
 
Je tu ovšem jeden problém, to se totiž netýká desek s 22nm čipovými sadami B460 a H410. Tyto desky dle serveru Anandtech nebudou procesory Rocket Lake-S podporovat.
 
 
Intel doufá, že především díky novým jádrům dokáže od firmy AMD opět převzít korunu výrobce nejvýkonnějších herních procesorů. 
 
 
Nabízí tak srovnání herního výkonu s procesorem AMD Ryzen 9 5900X, což není nejvýkonnější model, ovšem vybrán byl s největší pravděpodobností proto, že půjde o soupeře s podobnou cenou. AMD si za něj žádá 549 USD a my skutečně nemůžeme předpokládat, že Intel nyní převezme bývalou roli svého soupeře, čili že se bude snažit konkurovat i cenou. Na druhou stranu daný Ryzen má o čtyři jádra navíc, takže Intel by prostě mohl zvolit částku, s níž na trh vypustil i model Core i9-10900K, čili 488 USD nebo nějakou velice podobnou. 
 
Na závěr ještě zmíníme jednu novinku, a to možnost využívat Quick Sync Video bez ohledu na to, zda je či není v systému samostatná grafická karta. Dříve byla tato funkce v případě nainstalované samostatné grafiky vždy vypnuta, ale nově ji bude možné využít.
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Krtek InSight na Marsu končí, NASA vzdala marné pokusy o zavrtání pod povrch Krtek InSight na Marsu končí, NASA vzdala marné pokusy o zavrtání pod povrch
Ne vždy se při průzkumu vesmíru daří, aby vše šlo podle plánů. To se již dlouhou dobu děje se sondou, která je součástí InSight a měla za úkol se zavrtat do podpovrchových vrstev na planetě Mars. Nyní NASA své marné snažení končí.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Kosmická loď Orion je připravená letět k Měsíci v rámci mise Artemis Kosmická loď Orion je připravená letět k Měsíci v rámci mise Artemis
Už v tomto roce by měla proběhnout první fáze programu Artemis. Americká kosmická agentura NASA plánuje vyslat k Měsíci kosmickou loď Orion, která je nyní již kompletní a připravená na svůj první let.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC
Lidí, kteří vyhodili pevné disky s Bitcoiny, je mnoho. Dalším z nich je jeden obyvatel Newportu, který měl na disku několik tisíc Bitcoinů. O nález se chce podělit s městem, pokud mu dovolí ho vykopat ze skládky.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
16.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář