www.svethardware.cz
>
>
>

Intel ohlásil nové investice v Novém Mexiku i Izraeli

Intel ohlásil nové investice v Novém Mexiku i Izraeli
, , aktualita
Dnešní doba poznamenaná nedostatkem počítačových čipů si jednoduše žádá nové investice, které připravuje také Intel a ten se chystá "rozhazovat" miliardy dolarů po celém světě. Nyní došlo také na Nové Mexiko a Rio Rancho. 
K oblíbeným
reklama
CEO Intelu Patrick Gelsinger se objevil v rozhovoru s Leslie Stahlem na CBS News a právě tam jsme se mohli dozvědět o další investici, a sice 3,5 miliardy dolarů do zařízení v Riu Rancho. Tam ovšem není žádná moderní továrna Intelu na výrobu čipů pomocí pokročilých technologií. Zato v Izraeli půjde o zbrusu novou továrnu. 
 
 
Investice do provozu v Riu Rancho je další krok v rámci nového intelovského výrobního modelu zvaného IDM 2.0, který zjednodušeně představuje jednak výrazné navýšení vlastních výrobních kapacit, ale také bezprecedentní využití kapacit cizích firem. V případě vlastních kapacit Intelu tu máme jednak dvě nové továrny v Arizoně, dále další zbrusu nový provoz někde v Evropské unii, nedávno byla potvrzena také 10miliardová investice v Izraeli, o níž se sice mluvilo už v roce 2019, ale teprve v neděli Intel potvrdil, že půjde o zmíněný obnos a také prozradil, že již začala první fáze výstavby. 
 
Intel má v izraelském Kiryat Gat již továrnu Fab 28 na 10nm čipy a lze předpokládat, že nový provoz bude určen přinejmenším pro 7nm technologii. Podrobnosti ale zatím nevíme.
 
Pokud jde o Rio Rancho, tamní provozy se týkají pamětí 3D XPoint pro produkty Optane a konkrétně jde o výzkum a vývoj. Rovněž tam jsou i testovací zařízení pro čipy, takže se teprve ukáže, na co obnos 3,5 miliardy dolarů půjde. Může tak jít o rozšíření testovacích kapacit, ale také o rozjetí výroby pamětí 3D XPoint. 
 
Zdroj: Intel, THW


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek SteelSeries Rival 5: univerzální herní myš se spoustou tlačítek
Značka SteelSeries oznámila novou herní myš, která se chce zalíbit nejrůznějším typům hráčů. Přesností a rychlostí potěší milovníky FPS, velká nabídka tlačítek se zase hodí pro RPG. K dispozici jsou také voděodolné spínače.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30 Lenovo představuje 360Hz herní monitor Legion Y25g-30
Další novinkou společnosti Lenovo je rychlý herní monitor Legion Y25g-30. Ten se může pochlubit opravdu velmi vysokou obnovovací frekvencí 360 Hz. Nebude mu chybět ani podpora technologie Nvidia G-Sync.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti Nvidia uvedla mobilní GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti
Nvidia dnes uvedla nové grafické čipy GeForce RTX 3050 a RTX 3050 Ti. V tomto případě šlo o mobilní nasazení, takže můžeme očekávat TGP v rozmezí 35 W až 80 W. V případě modelu Ti se můžeme těšit na 2560 CUDA jader.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel oficiálně představuje nové osmijádrové Tiger Lake-H Intel oficiálně představuje nové osmijádrové Tiger Lake-H
Intel už dříve slíbil brzký nástup nových procesorů Tiger Lake-H s až osmi jádry, což dnes plní a oficiálně je uvádí na trh. Jde tak o první mobilní 10nm procesory s tolika fyzickými jádry a ty se uplatní v řadě nových PC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake Konzole One Xplayer využije procesory Intel Tiger Lake
Pokud jde o herní konzole využívající hardware x86, pak máme obvykle na mysli spíše něco od AMD. Nová One Xplayer je však založena na běžných mobilních procesorech Intel Tiger Lake s grafikou generace Xe. 
Včera, aktualita, Jan Vítek