www.svethardware.cz
>
>
>

Intel ohlásil rekordní tržby

Intel ohlásil rekordní tržby
, , aktualita
Společnost Intel navzdory nejisté hospodářské situaci pokračuje ve své krasojízdě a ohlašuje další kvartál, ve kterém zaznamenala rekordní tržby. Naposled to bylo v červenci, kdy se Intel pochlubil tržbami 13,1 mld USD, ovšem nyní je to...
K oblíbeným
reklama
Společnost Intel navzdory nejisté hospodářské situaci pokračuje ve své krasojízdě a ohlašuje další kvartál, ve kterém zaznamenala rekordní tržby. Naposled to bylo v červenci, kdy se Intel pochlubil tržbami 13,1 mld USD, ovšem nyní je to ještě více. Rekordní jsou však nejen ty, neboť Intel rovněž dosáhl největšího počtu dodaných čipů na trh a také největšího výnosu z tržeb. To vše díky růstu na trhu s notebooky a datovými centry.

Třetí kvartál tohoto roku pro Intel znamenal tržby 14,3 miliard USD, což je meziročně o 29 % vyšší částka. Z toho činí výdělek 3,7 miliardy, a tedy 24 procent navíc oproti stejnému kvartálu předchozího roku a ve výnosu na akcii to dělá 69 centů (+33 %).

Pro finální a tradičně silný poslední kvartál Intel očekává rovněž velmi vysoké tržby, a to 14,7 miliardy USD (plus minus 500 milionů).

Zdroj: TZ Intel
reklama
Nejnovější články
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla
Federal Aviation Administration (FAA) změnila pravidla pro definici astronautů, a tak Richard Branson i Jeff Bezos a posádky jejich raket podle této novinky ještě nejsou astronauty. Jde o první změnu definice od roku 2004.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16 Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16
AMD vytvořilo svou technologii FidelityFX Super Resolution skutečně tak, aby mohla pracovat na co možná nejširším okruhu grafických čipů. Tomu odpovídá i to, že můžeme využít tzv. FP32 fallback, pokud není k dispozici nejvhodnější hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek