www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Intel posílá na trh miniaturní barebone NUC

Intel posílá na trh miniaturní barebone NUC
, , aktualita
Již v minulém roce jsme se mohli dozvědět o nových miniaturních počítačích Intel NUC, kterážto zkratka znamená Next Unit of Computing. Jedná se o nový formát malinkých desktopových počítačů prosazovaný právě Intelem, jenž nyní posílá na...
K oblíbeným
reklama
Již v minulém roce jsme se mohli dozvědět o nových miniaturních počítačích Intel NUC, kterážto zkratka znamená Next Unit of Computing. Jedná se o nový formát malinkých desktopových počítačů prosazovaný právě Intelem, jenž nyní posílá na trh nový kit D54250WYK, který můžeme považovat za barebone. Je totiž na uživateli, aby si dokoupil a doinstaloval paměti a úložné zařízení.

Intel NUC D54250WYK obsahuje základní desku D54250 s rozměry 110 x 110 mm, přičemž půdorys samotné skříně nebude o moc větší. Na desce pak najdeme procesor Core i5-4250U v pouzdru BGA, jenž nabídne dvě jádra, HyperThreading, frekvenci 1,3 - 2,6 GHz, 3 MB L3 cache a grafiku třídy HD 5000 s podporou Ultra-HD. Dále tu je čipová sada Intel QS87, dva volné sloty pro DDR3 SO-DIMM s paměťmi na 1600 MHz o kapacitě až 16 GB.

Pro úložné zařízení tu je jeden pory SATA 6 Gbps a pak se může využít také jeden mPCIe 2.0 sloužící i jako mSATA 6 Gbps a také jeden mPCIe 2.0, ale pro karty poloviční výšky. Nabídka rozhraní zahrnuje dva přední USB 3.0, vedle nichž je kombinovaný audio konektor pro sluchátka s mikrofonem a vzadu máme dva USB 3.0, gigabitový Ethernet, Mini DisplayPort 1.2, Mini HDMI 1.4a, napájecí konektor pro 65W adaptér a dva velké obdélníky slouží jako výdech chlazení. Mini PC také budeme moci zabezpečit pomocí bočního otvoru pro zámky Kensington, nebo rovnou přimontovat pomocí VESA držáku.

Zdroj: techPowerUp
reklama
Nejnovější články
Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna Kosmická loď Starliner od Boeingu má zpoždění, k ISS poletí 3. srpna
Na Mezinárodní vesmírnou stanici by měl zanedlouho zamířit Starliner - kosmická loď od společnosti Boeing, která by po získání certifikace měla sloužit jako dopravní prostředek pro astronauty.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
30.7.2021, článek, Jan Vítek3 komentáře
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů