Intel potvrdil problémy s novými čipsety a chystá nápravu

Intel potvrdil problémy s novými čipsety a chystá nápravu
, , aktualita
Společnost Intel potvrdila, že její nové čipové sady 6 Series "Cougar Point" pro procesory Sandy Bridge jsou postiženy chybou, která může významně ovlivnit výkon rozhraní SATA. To se však netýká dvou portů SATA 6 Gbps, ale "jen" zbývajících...
K oblíbeným
reklama
Společnost Intel potvrdila, že její nové čipové sady 6 Series "Cougar Point" pro procesory Sandy Bridge jsou postiženy chybou, která může významně ovlivnit výkon rozhraní SATA. To se však netýká dvou portů SATA 6 Gbps, ale "jen" zbývajících čtyř SATA 3 Gbps. Problém by se mohl objevit u malého procenta základních desek při přesunech velkých objemů dat.Intel v reakci na to už prý chybu v nových čipech opravil, ale bezproblémové verze se k zákazníkům dostanou až ke konci tohoto měsíce a úplné ozdravení nabídky na trhu má přijít až v dubnu. Firma těm uživatelům, kteří si již základní desku nebo celý počítač zakoupili, doporučuje kontaktovat prodejce, jenž by měl zajistit výměnu. Slíbila také spolupráci s OEM výrobci na tom, aby přijímali postižené čipové sady, což ale neznamená, že se nesetkáte při výměně s problémy.

Společnost také již snížila předpokládané tržby na první čtvrtletí 2011 o 300 milionů USD a předpokládá, že celkové finanční náklady se vyšplhají k 700 milionům. To pochopitelně tohoto průmyslového giganta na kolena nesrazí, ale větším problémem asi bude šrám na prestiži.

Firmy MSI a Gigabyte již přispěchaly s vlastními oznámeními, které v podstatě říkají to samé. Chtějí zajistit maximální podporu zákazníkům, kteří si již nějakou novou základní desku koupili a dále pozastavují jejich prodeje do té doby, než bude celá věc uspokojivě vyřešena. Chystají proto výměnu postižených základních desek, ale spíše až na konec dubna, kdy budou k dispozici opravené verze.

Zdroj: TCM
reklama
Nejnovější články
NASA otestovala motor pro příští měsíční mise NASA otestovala motor pro příští měsíční mise
Pokud se chce NASA v dohledné době vrátit na Měsíc, měla by se na to už zcela vážně připravovat. My se nyní přitom můžeme podívat na test jednoho z raketových motorů, který se má v misích Artemis uplatnit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny Steven Seagal dostal pokutu 314.000 USD za propagaci podvodné kryptoměny
Herec Steven Seagal bude muset zaplatit pokutu 314 tisíc dolarů za matoucí propagaci kryptoměny Bitcoiin2Gen. Stal se její tváří v roce 2018 a jen o chvíli později byla shledána jako podvod s pyramidovým schématem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů Intel testuje Command Centre a jeho funkci pro vysílání streamů
Intel by měl pomalu postupovat k vydání svých prvních samostatných grafických karet po modelu 740 a k tomu bude potřebovat i příslušnou softwarovou výbavu. Nyní je tu jako novinka pro Command Centre také funkce pro streamování. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace Core i9-9900KS nejspíše končí v očekávání brzkého nástupu 10. generace
Core i9-9900KS byl uveden na trh loni na podzim jako pokus Intelu ještě jednou využít svou výhodu ve schopnosti 14nm procesu dosáhnout vyšších taktů. Tento procesor tak nabídl ty nejvyšší, jakých byl Intel schopen. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
EIZO uvádí svůj první monitor s HDR1000 a kalibračním senzorem EIZO uvádí svůj první monitor s HDR1000 a kalibračním senzorem
EIZO si připravilo svůj první monitor, který nabídne HDR1000 a zabudovaný kalibrační senzor, z čehož je už zřejmé, že ColorEdge Prominence CG3146 je určen především pro profesionály. Co dalšího nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek