Intel potvrdil problémy s novými čipsety a chystá nápravu

Intel potvrdil problémy s novými čipsety a chystá nápravu
, , aktualita
Společnost Intel potvrdila, že její nové čipové sady 6 Series "Cougar Point" pro procesory Sandy Bridge jsou postiženy chybou, která může významně ovlivnit výkon rozhraní SATA. To se však netýká dvou portů SATA 6 Gbps, ale "jen" zbývajících...
K oblíbeným
reklama
Společnost Intel potvrdila, že její nové čipové sady 6 Series "Cougar Point" pro procesory Sandy Bridge jsou postiženy chybou, která může významně ovlivnit výkon rozhraní SATA. To se však netýká dvou portů SATA 6 Gbps, ale "jen" zbývajících čtyř SATA 3 Gbps. Problém by se mohl objevit u malého procenta základních desek při přesunech velkých objemů dat.Intel v reakci na to už prý chybu v nových čipech opravil, ale bezproblémové verze se k zákazníkům dostanou až ke konci tohoto měsíce a úplné ozdravení nabídky na trhu má přijít až v dubnu. Firma těm uživatelům, kteří si již základní desku nebo celý počítač zakoupili, doporučuje kontaktovat prodejce, jenž by měl zajistit výměnu. Slíbila také spolupráci s OEM výrobci na tom, aby přijímali postižené čipové sady, což ale neznamená, že se nesetkáte při výměně s problémy.

Společnost také již snížila předpokládané tržby na první čtvrtletí 2011 o 300 milionů USD a předpokládá, že celkové finanční náklady se vyšplhají k 700 milionům. To pochopitelně tohoto průmyslového giganta na kolena nesrazí, ale větším problémem asi bude šrám na prestiži.

Firmy MSI a Gigabyte již přispěchaly s vlastními oznámeními, které v podstatě říkají to samé. Chtějí zajistit maximální podporu zákazníkům, kteří si již nějakou novou základní desku koupili a dále pozastavují jejich prodeje do té doby, než bude celá věc uspokojivě vyřešena. Chystají proto výměnu postižených základních desek, ale spíše až na konec dubna, kdy budou k dispozici opravené verze.

Zdroj: TCM
reklama
Nejnovější články
AMD představilo kartu Radeon RX 6700 XT, jaký má výkon? AMD představilo kartu Radeon RX 6700 XT, jaký má výkon?
Společnost AMD se konečně odhodlala alespoň představit další grafickou kartu z řady Radeonů RX 6000. Jedná se o model Radeon RX 6700 XT, čili nástupce dobře známého RX 5700 XT s čipem Navi 10. Tentokrát to bude Navi 22. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
DJI FPV: ovládejte dron z pohledu první osoby s rychlostí až 140 km/h DJI FPV: ovládejte dron z pohledu první osoby s rychlostí až 140 km/h
DJI uvedlo nový dron FPV. Ten nabízí možnost ovládání dronu pomocí brýlí FPV Goggles V2 s velmi nízkými latencemi. Působivá je také maximální rychlost stroje, která může dosahovat až 140 km/h.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Vnitřní Mongolsko zakázalo těžbu kryptoměn Vnitřní Mongolsko zakázalo těžbu kryptoměn
V oblasti Vnitřního Mongolska už nebude možné legálním způsobem těžit kryptoměny, o čemž nedávno rozhodla vláda tohoto autonomního regionu Čínské lidové republiky. Těžaři se tak budou muset přesunout jinam. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC má dle analytiků ještě letos zdvojnásobit kapacitu 5nm procesu TSMC má dle analytiků ještě letos zdvojnásobit kapacitu 5nm procesu
Obecně by se dalo očekávat, že nástup nových pokročilejších procesů bude stále pomalejší, ale tak tomu není a dá se říci, že je to do velké míry zásluha již konečně dostupné technologie EUVL. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Programátor rozběhal těžbu Etherea na Apple M1, nemá to však smysl Programátor rozběhal těžbu Etherea na Apple M1, nemá to však smysl
Těžba kryptoměn je dnes lákavá pro mnoho lidí stejně jako obchodování s nimi. Programátor Yifan Gu zkusil, zda by něco takového bylo možné i na novém procesoru Apple M1. A možné to opravdu je.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala