www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku

Intel potvrdil svůj záměr vyrábět Alder Lake od druhé poloviny roku
, , aktualita
Intel už se chystá vrhnout na trh generaci Rocket Lake-S pro desktopy a chystá také Tiger Lake-H s osmi jádry pro notebooky, ovšem poté by se po delší době už měla na trhu sejít společná mobilní i desktopová generace, Alder Lake.
K oblíbeným
reklama
Vypadá to, že nadcházející nový CEO Intelu Pat Gelsinger je plný nadšení a chce se co nejdříve pustit do díla, ostatně mluví o tom, že konečně má svou vysněnou práci. Nicméně Intel ještě pochopitelně jistou dobu pojede v kolejích nastavených starým vedením a do toho jistojistě spadá také vývoj generace Alder Lake. 
 
 
Intel nyní potvrdil, že si chystá desktopové i mobilní Alder Lake, jež jsou na cestě k tomu, aby byla schválena jejich výroba v průběhu druhé poloviny tohoto roku. Čili stále tak existuje možnost, že desktopové Alder Lake-S dorazí necelý rok po Rocket Lake-S. 
 
Vedle Alder Lake také Intel vkládá velké naděje do serverové generace Sapphire Rapids, a to na rozdíl od Ice Lake-SP, jež mají představovat tak trochu to, co Rocket Lake-S v desktopech, čili jakési nouzové řešení, když to řekneme expresivně. Právě i Sapphire Rapids by měly být připraveny pro výrobu ještě letos, ale to už spíše na samotném konci roku. 
 
Intel tak pravděpodobně do jednoho roku přinese na trh své první 10nm desktopové procesory, které navíc jako první takové vůbec nabídnou hybridní architekturu tvořenou silnými jádry Core a slabšími Atomy. Proslýchá se, že je bude řídit hardwarový plánovač a půjde přinejlepším o konfiguraci 8C/16T v silných jádrech plus 8C/8T ve slabých. Dále už se můžeme těšit na paměti DDR5 i PCIe 5.0 a samozřejmě na novou patici LGA 1700, čili půjde o pokrok na všech frontách. 
 
Díky rozhovorům s vedením Intelu vedeným po zveřejnění finančních výsledků jsme se tak dozvěděli řadu věcí o procesorech, ovšem pokud jde o nové výkonnější samostatné grafiky Xe-HPG, stále je ticho po pěšině. Mluvilo se pouze o slabých Xe MAX, které už jsou dávno tu a jde ještě o produkty vycházející z DG1. 
 
Zdroj: Intel


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala