www.svethardware.cz
>
>
>

Intel pozdrží představení paměťových modulů s 3D XPoint

Intel pozdrží představení paměťových modulů s 3D XPoint
, , aktualita
Slibné paměti Intel/Micron 3D XPoint byly představeny již více než před rokem, ale doposud jsme se nedočkali jejich praktického nasazení v produktu, který by byl již na trhu. Intel se nyní rozhodl, že ještě pozdrží nástup paměťových modulů s 3D XPoint.
K oblíbeným
reklama
Nedávno jsme v souvislosti s paměťmi 3D XPoint mluvili o procesorech Intel Kaby Lake, pro něž si tato firma má chystat speciální SSD s nízkou kapacitou, která budou sloužit jako rychlá mezipaměť. Nyní se ale bude mluvit o serverových produktech s paměťmi 3D XPoint, které měl Intel dle Motley Fool pozdržet, což znamená, že procesory Intel Skylake EP chystané na první polovinu příštího roku je ještě v serverové platformě Purley podporovat nebudou. To nastane až s nástupem další generace platformy Purley, a to Cannonlake-EP.

Otázka je, zda a co to něco znamená pro produkty Intel Optane, což mají být v podstatě SSD s 3D XPoint, zatímco ve spojení se Skylake-EP jsme mluvili o paměťových modulech, jejichž místo bude v hierarchii hned pod moduly DDR4 DIMM. Motley Fool se odvolávají na slova Briana Krzanicha, samotného CEO Intelu, který uvedl, že až druhá generace Purley bude obsahovat 3D XPoint.

Od nich se v serverovém světě očekává, že v porovnání s SSD (natož pak HDD) nabídnou mnohem kratší přístupovou dobu, vyšší celkový vykon a oproti DDR4 DRAM zase až čtyřnásobnou kapacitu na modul, a to při výrazně nižší ceně za gigabajt.

Kdy se tak 3D XPoint dostanou do serverů Intelu? Dle očekávání mají Cannonlake-EP dorazit nejdříve ke konci roku 2018 až v první polovině 2019, takže to potrvá alespoň dva roky. Intel přitom dříve o této technologii mluvil tak, jako by se už každou chvíli chystala na trh. V roce 2015 při setkání s investory oznamoval záměr vytvořit s pomocí nových pamětí trh, který díky pozření velké části trhu s DRAM do roku 2020 dosáhne celkové hodnoty až 34 miliard. Z nejnovějších údajů to tak moc nevypadá.

Zdroj: Motley Fool
reklama
Nejnovější články
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář